Farebná typológia

farebna-typologia.jpg

       Aký ste farebný typ?

       Stalo sa vám, že sa vám páčilo oblečenie v katalógu a keď ste si ho objednali, vôbec vám nepasovalo napriek tomu, že strih bol v poriadku? Aj mne sa to už prihodilo - kým som sa nezačala zaoberať farebnou typológiou. Predtým som viac-menej tušila, aké farby mi pristanú, ale nepoznala som príčinu. Ak poznáte svoj farebný typ, budete sa oveľa lepšie orientovať vo farbách, ktoré vám pristanú. Farebná typológia vám pomôže odhaliť, v ktorých farbách budete vyzerať najlepšie, a ktorým by ste sa mali vyhýbať.

      Ako určiť svoj farebný typ? Ideálne je navštíviť koloristku, ktorá sa zaoberá určovaním farebného typu a vyskúšať šatkovú metódu. Podľa testovania šatiek rôznych farieb, ktoré prikladá k vašej tvári, skúsené oko rýchle zistí, aký ste farebný typ a poskytne vám súbor farieb, ktoré vám pristanú. Na takúto konzultáciu sa môžete sa objednať aj ku mne.

      Ale keď z nejakého dôvodu nemáte možnosť absolvovať takúto konzultáciu, môže vám pomôcť moja navigácia, kde som rozdelila typy 4 ročných období do 3 podkategórií. Dôležité je uvedomiť si, akú základnú charakteristiku máte:

- či ste tmavý alebo svetlý typ, 

tmavý a svetlý typ

- či ste teplý alebo chladný typ

teplý alebo chladný typ

- či ste tlmený alebo kontrastný typ

tlmený alebo kontrastný typ

Ak ste tmavá a máte chladnejšie podtóny v pokožke, ste pravdepodobne tmavá zima (Anne Hathaway, Monica Belluci, Demi Moore, Lucy Liu). Vaše farby:

tmavá zima - vhodné a nevhodné farby

Ak ste tmavá a máte teplejšie tóny, ste tmavá jeseň (Eva Longoria, Halle Berry, Sofia Vergara, Cindy Crawford). Vaše farby:

tmavá jeseň - vhodné a nevhodné farby

Ak ste svetlá a máte chladnejšie tóny, ste svetlé leto (Gwyneth Paltrow, Naomi Watts, Reese Witherspoon). Vaše farby:

svetlé leto - vhodné a nevhodné farby

Ak ste svetlá a máte teplejšie tóny, ste pravdepodobne svetlá jar (Taylor Swift, Kate Hudson, Amanda Seyfried). Vaše farby:

svetlá jar - vhodné a nevhodné farby

Ak ste teplý typ so svetlejšími tónmi, budete asi teplá jar (Nicole Kidman, Amy Adams, Ema Stone). Vaše farby sú:

Ak ste teplý typ s tmavšími tónmi, pravdepodobne ste teplá jeseň (Marcia Cross, Lindsay Lohan, Julianne Moore). Vaše farby sú:

Ak ste chladný typ s tmavšími tónmi, budete chladná zima (Liv Tyler, Brooke Shields, Jennifer Connelly, Lauren Graham). Vaše farby sú:

Ak ste chladný typ, ale so svetlejšími tónmi, budete asi chladné leto (Kate Middleton, Milla Jovovich, Liz Hurley, Emily Blunt). Vaše farby sú:

Ak ste tlmený typ so studenými tónmi, ste tlmené leto (Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Miley Cyrus). Vaše farby sú:

Ak ste tlmený typ, ale s teplejšími tónmi, budete asi tlmená jeseň (Drew Barrymore, Mary-Kate Olsen, Gisele Bundchen).

Ak ste kontrastný typ s tmavšími a chladnejšími tónmi, budete asi kontrastná zima, (Megan Fox, Zooey Deschanel, Courtney Cox). Vaše farby sú:

Ak ste kontrastný typ, ale so svetlejšími a teplejšími tónmi, budete asi kontrastná jar (Jenny McCarthy, Cameron Diaz, Heather Graham). Vaše farby sú:

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK
12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

Príklad e-outfitu:

E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

Semináre stylingu sa konajú v sobotu alebo v stredu doobeda, počet osôb v skupine: 3 - 7

Osobný styling sa uskutoční na základe vzájomnej dohody - prispôsobím sa požiadavke klienta

KONTAKT
Alexandra Vrábelová - stylistka
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.