Líčenie očí

hypnose_palette.jpg

  Inšpirácia na líčenie očí

   Môj manžel sa skutočne pochlapil - na Vianoce som dostala túto krásnu paletku Hypnose Matte od Lancome a doteraz nechápem, že tak dobre trafil, resp. predavačky z parfumérie Fann:) Tak som sa rozhodla, že o nej niečo napíšem a pridám návod, ako si môžete líčiť oči.

   Už samotná paletka obsahuje malý tutoriál s číslami, ako nanášať tiene. Asi najpraktickejšie bude, keď ho sem rovno skopírujem.

   K paletke bol pribalený aj chutný štetec a aplikátor na tiene. Ja som však použila vlastné štetce, s polystyrénovým aplikátorom sa mi nepracuje tak dobre. Samozrejme, pod tiene treba primer, aby ste dosiahli lepšiu pigmentáciu a trvanlivosť.

     Podľa schémy vidno, že tieň na ľavom okraji č. 1 sa nanesie tesne nad oko, s tým istým aplikátorom môžeme naniesť aj rozjasňovací tieň č. 5 - tvorí iba slzičku vo vnútornom okraji oka. Najsvetlejší tieň č. 2 (na palete vpravo) aplikujeme priamo pod oblúk obočia. Tvavší hnedý tieň č.4 v strede tieňujeme so štetcom na vonkajšom okraji oka a najtmavší tieň č. 3 pôjde tesne nad oko a pod oko. Rozjasňovací tieň č. 5 tvorí iba slzičku vo vnútornom okraji oka.

   Ak takúto paletku nemáte, môžete použiť napr. paletku od Maybelline The Nudes za 9,58 EUR alebo Makeup Revolution Iconic2 za 5,20 EUR a tiene nanášať podobne:

A aký by mal byť výsledok? Niečo takéto (zdroj Pinterest):

eyes.jpg

    Ako opticky zväčšiť oči

    Často dostávam ako vizážistka otázku, ako opticky zväčšiť oči. Potrebujete na to pár vecí, ktoré si zoženiete v akejkoľvek drogérii.

     Zaobstarajte si čiernu linku (fixku alebo čiernu ceruzku), očné tiene (najmä svetlý a dymové odtiene), maskaru a bielu ceruzku. Tie, ktoré majú chuť vyskúšať aj niečo nové, môžete si zakúpiť aj trsy umelých mihalníc.

oko1.jpg

      Základom je očná linka nad hornou časťou viečka, ktorá má siahať z vonkajšieho okraja max. do 2/3 oka, zvyšnú časť (vnútorný kútik) je vhodné vyplniť svetlou ceruzkou alebo svetlejším tieňom.

       Niektorí vizážisti ešte odporúčajú nezatvoriť linkou ani vonkajší kútik, ale nechať ho otvorený, ako to vidno na obrázku nižšie.

         

       Určite nie je dobréé orámovať celé oko čiernou ceruzkou alebo linkou. Na spodnú časť oka, tesne nad mihalnice, treba aplikovať bielu ceruzku.

        Pod mihalnice môžete dať tmavšiu ceruzku alebo tieň a do stratena rozmazať. Tiež je dôležité použiť špirálu a to aj viac krát, najlepšie na klieštikmi vytočené mihalnice.     

         Ak si trúfate, môžete si skúsiť nalepiť aj umelé mihalnice. Tejto oblasti som venovala článok Ako na umelé mihalnice.

          Venujte sa aj úprave obočia, je dobré, ak vám oblúčik smeruje čo najvyššie, nikdy netrhajte chĺpky z vonkajšej strany nad oblúkom, ale iba z vnútornej. Aby ste opticky vytiahli oblúk, aplikujte svetlý tieň pod oblúk.

        

 

Zdroj foto: https://sk.pinterest.com/pin/372884044123883800/

https://sk.pinterest.com/pin/221380137902894916/

https://sk.pinterest.com/pin/47569339787974384/

https://sk.pinterest.com/pin/464363411556268627/

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK
12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

Príklad e-outfitu:

E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

Semináre stylingu sa konajú v sobotu alebo v stredu doobeda, počet osôb v skupine: 3 - 7

Osobný styling sa uskutoční na základe vzájomnej dohody - prispôsobím sa požiadavke klienta

KONTAKT
Alexandra Vrábelová - stylistka
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.