Články s výrazom "Pupa"

makeup.jpg

      Učím sa od najlepších

     Keďže som pomerne nedávno ukončila kurz vizážistiky a stále som cítila, že sa potrebujem v tomto smere niečo naučiť, pozvala som si k sebe jednu z najlepších vizážistiek na Slovensku, Máriu Královú Repkovú. Táto dáma líčila na niekoľkých Let's Dance, Modré z neba či Farmu.

    Bol to úžasne inšpiratívny deň, za pomoci mojej maminy, ktorá strážila malú, a švagrinej, na ktorej som trošku potrénovala:)

    Jedna vec mi je však ľúto, že som si nestihla spraviť fotky samej seba, pretože sme chceli vyskúsať čo najviac druhov líčenia a boli sme pohltené prácou. Navyše, sama sa neviem tak dobre odfotiť, mám pocit, že na fotke nikdy nie je dobre vidno líčenie, budem sa to musieť ešte naučiť. 

    Najprv sme líčili švagrinú, ktorá je typický tmavý zimný typ. Má porcelánovú pleť, tmavohnedé vlasy a veľké oči čokoládovej farby. Jej veľká výhoda je, že napriek tomu, že má tesne po 40-tke, na jej tvári nebadať takmer žiadne vrásky. Pasujú jej výrazné linky, tmavšie tiene a keďže má husté obočie, už jej ho netreba veľmi dotvárať. Myslím, že sa jej výsledok páčil, ocenila najmä nanesenie lícenky, ktorá pekne oživila tvár.

    Keď malá Saška zaspala, rýchle sme šli spraviť make-up mojej mamine. Moja mama bola chladným zimným typom, kedysi mala tmavohnedé vlasy ako ja a má modré oči. Dnes si farbí vlasy do svetlohnedých teplejších farieb, takže myslím, že časom sa jej farebný typ posunul inam, čo by som si rada overila šatkovou metódou. Mama je zvynutá na svoje sivomodré tiene, ale presvedčili sme ju, že by mohla skúsiť aj niečo iné, že určite aj hnedé tiene sa jej budú hodiť. Tu som si mohla vyskúšať líčenie na zrelej pleti, ktorú treba pred nanesením hydratovať. Majka mi odporučila Hydrabio Sérum od Biodermy.

    Potom sme prešli na farebné líčenie. Majka mi spravila jedno kompletne modré oko, čo ma tiež prekvapilo, lebo so svojimi hnedými očami som si myslela, že mi modré tiene ani nepôjdu. Pigmentácia bola nádherná, použili sme Majkinu paletu Too Faced loves Sephora, samozrejme, pod tiene bolo treba naniesť primer. Ak taký produkt nemáte, odporúčam ako podklad naniesť napr. tuhý korektor - tiene budú vyzerať oveľa krajšie ako bez neho.

    Používali sme rôzne produkty, Majka mi odporučila napríklad transparentný púder Extreme Matt od Pupy, ktorý ma svoj lacnejší variant v značke Alverde - dostanete ju kúpiť aj v DM. Pupa má aj veľmi dobré špirály. Čo sa týka podkladu pod make-up, siahli sme najprv po kréme Physiogel na suchšiu pleť, pri mastnejšej pleti s pórmi je vhodné použiť napr. Hydrabio sérum od Biodermy. Na kontúrovanie sme použili moju paletku Sleek a mňa zaujala Majkina paletka Meis, ktorá ide skôr do ružových podtónov, a tak sa dá využiť aj na zafarbenie líčok. Biely odtieň možno využiť ako podklad pod tiene. Linku sme robili s ceruzkou, výsledný efekt bol potom jemnejší.

pexels2.jpg

     Základná výbava na líčenie

    Internet je plný blogov o kozmetike, ale väčšinou sú to rady pre dámy, ktoré sú v aplikovaní make-upu pokročilé. Ja by som tieto riadky chcela venovať ženám, ktoré sa nezvyknú líčiť pol hodinu a potrebujú sa skrášliť za pár minút alebo sa líčia iba príležitostne - na oslavu, na večierok alebo ples...

    Čo má obsahovať základná výbava pre make-up? Aký rozdiel by mal byť medzi denným a večerným líčením?

    Ja sama som začínala s make-upom dosť neskoro - prvým bol asi rúž a riasenka, tie som používala počas vysokej školy. Plus korektor na korekciu vyrážok a začervenaní. Potom sa pridružila očná linka, tú som však používala iba na večer kvôli citlivým očiam (nosím kontaktné šošovky). A až po 30-tke som si všimla, že moja pleť potrebuje aj počas dňa nejaký make-up.

     Priznám sa, že rozjasňovač som objavila len nedávno, a nechápem, ako som mohla bez neho existovať až do svojich 38 rokov - pri nočných kŕmeniach detí a každodenných kruhoch pod očami:)

     Čo používate najčastejšie vy?

Moja základná výbava líčidiel:

- korektor (môže byť tuhý, krémový alebo tekutý) napr. tyčinka Oriflame Giordani Gold alebo paletka Gosh, či tekutý Catrice Camouflage

- make-up (foundation alebo BB krém) napr. Max Factor alebo L'Oréal

- rozjasňovač (illuminator) napr. rozjasňujúce pero Pupa Luminys Touch, ale dá sa použiť aj vyššie uvedený rozjasňovací korektor od Catrice - sú vhodné na zakrytie kruhov pod očami

- púder (ak máte mastnejšiu pleť) napr. Rimmel Stay Matte

- lícenka alebo bronzer (lícenka sa nanáša na líčka, má farbu do ružova, bronzer ide pod lícne kosti a dokáže tvár trosku vykontúrovať, farba ide skôr do bronzova) napr. lícenka Dermacol Duo Blusher, alebo  alebo môžete použiť púder v guličkách od Oriflame Giordani Gold

- rúž a kontúrovacia ceruzka - ja používam kontúrku Trend it up z DM a k tomu rúž od Miss Sporty, alebo Bell

- linka vo fixke - napr. Master precise od Maybelline alebo Super Liner od L'Oréal

- riasenka (opäť odporúčam Maybelline Colossal Volume)

+ štetec na lícenku

    Na večer potrebujete navyše:

- lesk na pery, napr. Burjois 3D Effet Gloss

- paletka neutrálnych tieňov (sivých alebo hnedých), napr. Maybelline The Nudes

- rozjasňovač v podobe púdra, ktorý môžete naniesť na líčka, pod obočie alebo nad hornú peru - napr. Makeup Revolution Blushing Hearts

 

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK
12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

Príklad e-outfitu:

E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

Semináre stylingu sa konajú v sobotu alebo v stredu doobeda, počet osôb v skupine: 3 - 7

Osobný styling sa uskutoční na základe vzájomnej dohody - prispôsobím sa požiadavke klienta

KONTAKT
Alexandra Vrábelová - stylistka
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.