Zelená sukňa alebo slow fashion

Slow_fashion.jpg

    V súčasnosti sa veľa hovorí o slow fashion, teda pomalej móde. Čo to vlastne znamená? Laicky povedané, že človek by nemal míňať peniaze na veľa módnych  kúskov pochybnej kvality (a obyčajne lacných), ale radšej sa zamerať na zopár kvalitných kúskov a ich kombinovaním dosiahnuť minimalistický šatník.

   Taktiež je dôležité vedieť aj to, za akých podmienok a okoloností vzniká táto fast fashion. Skúmať materiál a pozadie výroby, či tieto veci nepochádzajú z rúk, ktoré su menšie ako tie naše...

Sasa8c.jpg

   Pomalá móda znamená nielen to, že šetríme životné prostredie, ale aj to, že si zistíme, odkiaľ pochádzajú naše obľúbené kúsky. Na instagrame sa rozbehla kampaň, kde sa niektoré blogerky pýtaju #whomademyclothes a označia firmu, odkiaľ daný kúsok majú, niektoré im aj reálne odpovednia:). Ja som sa zapojila tiež (mala som na sebe sukňu Orsay), ale nikto zatiaľ nereagoval:)

   Ale poďme k môjmu outfitu - sukňu mi ušila jedna dáma, ktorú som objavila na facebooku v skupine Čo dokáže mama - Jana Dudová. A sukňa stála neuveriteľných 15 EUR - stačilo zadať obvod pásu, dĺžku a vybrať si materiál, a o 2 týždne som ju mala doma:)

Čo som mala oblečené?

body Bonprix - 10 EUR

sukňa by Jana Dudová - 15 EUR

topánky Lazzarini - 65 EUR

šatka - 10 EUR

celková cena outfitu: 100 EUR

FOTO: Zuzana Madarászová, Butterfly creative by Susy

Fotografie z ďalšieho nášho fotenia si môžete pozrieť tu.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK
12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

Príklad e-outfitu:

E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

Semináre stylingu sa konajú v sobotu alebo v stredu doobeda, počet osôb v skupine: 3 - 7

Osobný styling sa uskutoční na základe vzájomnej dohody - prispôsobím sa požiadavke klienta

KONTAKT
Alexandra Vrábelová - stylistka
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.