10 najväčších chýb pri úprave obočia

pixabay_obocie.jpg

     Obočie je dôležitou súčasťou našej tváre, keby sme ho nemali, pôsobím uplne inak, bez výrazu, bez života... Preto je podstatné, akým spôsobom si ho upravujeme a či tento výsledok nie je niekedy horší, akokeby sme s nim nerobili vôbec nič.

      V článku opíšem 10 najčastejších chýb pri tvarovaní a starostlivosti o obočie, ktorým je lepšie sa vyhnúť.

1. výrazné kontúry

Túto chybu vidím asi najčastejšie - dáma má pekné plné obočie, ale vyzerá neprirodzene, pretože namiesto toho, aby bol vnútorný najširší okraj pekne vytieňovaný, stane sa z neho akýsi štvorec. A celé obočie pôsobí ako značka Nike:)

2. nevhodná farba

Veľa žien volí príliš tmavú farbu obočia - napríklad blondinky (aj keď su prefarbené), mali by farbu obočia prispôsobiť farbe vlasov a vyvarovať sa tmavohnedým tónom. Platí pravidlo, že obočie by malo byť maximálne o odtieň tmavšie ako vlasy. Tiež pri vypĺňaní obočia by ste mali dať pozor na farbu tieňa, aby to bolo prirodzené.

3. mimo pôvodnej línie

Pri tvarovaní obočia by sme mali vychádzať z pôvodného tvaru. Nič nie je horšie, ako vytrhané obočie a odznova nakreslené obočie, ktoré sa tiahne úplne mimo línie toho pôvodného. Zle nakreslené obočie nielenže bude vyzerať umelo, ale zmení váš pôvodný výraz tváre.

4. bičíkovec

Čudne pôsobí obočie v tvare žubrienky alebo bičíkovca - vnútorný okraj tvojí gulička a z nej vychádza tenká čiarka. Obočie by malo byť v prvej tretine rovnakej hrúbky, čiže by sme guličku mali zo spodnej strany trošku pretrhať, aby plynule prechádzala do tenšej línie, alebo vyplniť miesto, kde sa gulička pripája na čiarku.

5. príliš vytrhané

Tým, že sa niekedy snažíte vytrhať chĺpky, ktoré sú mimo hlavnej línie obočia, môžete dosiahnuť, že zájdete príliš ďaleko a z vášho obočia sa stane tenký pásik. Počkajte, kým narastie, a potom sa zverte do rúk odborníkovi.

6. príliš ostrý oblúk

Aj keď nemáte 45-stupňový uhol v oblúku obočia, neznamená to, že si ho za každú cenu musíte vytvoriť. Bude to vyzerať neprirodzene.

7. zlé tetovanie

Najhoršie je, keď je na obočí vidno, že je umelé a nakreslené. Nič nebije do očí tak, ako presné čierne čiarky, ktoré kontrastujú so zvyškom tváre.

8. spojené obočie

Niekedy je ťažké odhadnúť začiatok obočia, ale mal by byť zhruba v mieste, kde by sa zvislá priamka dotýkala okraja vášho nosa. Čím bližšie k stredu tváre ho budete posúvať, tým viac budete pôsobiť nahnevane alebo prísne. Vezmite si ceruzku a priložte ku krídlu nosa a ukáže vám, kde máte začať.

9. krátke obočie

Začiatok obočia by sa mal nachádzať vo vertikále línie nosa. Dôležité je uvedomiť si aj to, kde bude vaše obočie končiť z vonkajšej strany. Ak to preženiete, budete mať príliš krátke obočie a pohľad budete mať vyľakaný.

10. strapaté obočie

Niekedy je vhodné siahnuť aj po géle, najmä, keď máte dlhšie chĺpky na obočí a navyše sú neposlušné a trčia do strán. Stáva sa to najmä mužom, ale aj ženy s výrazným obočím s tým majú problém. Ideálny je transparentný gél, ktorým obočie skrotíte do želaného tvaru.

Ak sa chcete dozvedieť o najväčších plesových faux pas, kliknite na tento článok.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.