Aké šaty si vybrať?

ladypear1.jpg

    Niekedy je veľmi ťažké vybrať si z obrovskej ponuky pekných šiat na weboch. Podľa čoho sa riadiť a aké šaty si vybrať vzhľadom na svoj typ postavy a celkovú farebnosť podľa farebnej typológie?

    Ak sa chcete dozvedieť, ako na to, a čím sa riadiť pri výbere, a čomu je, naopak, lepšie sa vyvarovať, a ako vybrať tie správne šaty, čítajte ďalej...

    Krásne šaty, ktoré vám ihneď padnú do oka, takých je mnoho. Zaujmú svojou farebnosťou, strihom, alebo spracovaním (materiálom alebo aplikáciami). Ale pri výbere je dôležité uvedomiť si zopár faktorov:

1. príležitosť

     Inak pôjdete na ples, inak na rodinnú oslavu, a iné šaty zvolíte na večernú akciu, napr. na párty alebo večierok.

    Šaty na oslavu volíme v stredne tmavých až svetlejších farbách, väčšinou s dĺžkou po kolená. Ak sa koná akcia cez deň, nemusia mať šaty žiadne formálne náležitosti, nemali by však pôsobiť lascívne, a tak mini dĺžke alebo transparentným materiálom, či obtiahnutým strihom by sme si mali radšej vyhnúť.

    Koktejlové šaty môžete využiť napríklad na večierok alebo ako hosť na svadbu. Vyznačujú sa menšou formálnosťou ako napr. šaty plesové. Ich dĺžka siaha cca po kolená a niekedy sú aj kratšie. Ženy si ich vyberajú obyčajne v tmavších farbách a lesklejších materiáloch.

Ako si vybrať malé čierne šaty? Pozrite si tento článok.

    Plesové šaty musia spĺňať určité náležitosti - dĺžku po zem, luxusnejší materiál (zamat, satén), zaujímavé aplikácie - riasenie, čipku... K plesovým šatám patrí aj spoločenská kabelka a v prípade odhalených ramien aj rukavičky.

2. typ postavy

     Ak ste štíhla dáma, nemáte problém obliecť si krátke šaty alebo mini šaty. Ak však vaša postava nemá miery modelky, alebo nemáte aspoň štíhle nohy, odporučila by som dĺžku po kolená. Taktiež dámam, ktoré majú nohy do písmena O alebo X, viac pristane dĺžka po kolená, kde sa tento handicap zmierni. Opatrne taktiež s midi dĺžkou - tá pristane naozaj iba málokomu - vysokým a štíhlym ženám.

     Ak máte postavu typu hruška, snažte sa upútať na vrchnú polovicu tela - buď farebnosťou, výrazným náhrdelníkom alebo nejakou aplikáciou. Sukňu je ideálne zvoliť v A-čkovom strihu.

    Ak ste obratený trojuholník, snažíte sa o to, aby boli vaše plecia opticky užšie a volíte napr. V-čkový výstih. Alebo sa snažíte pridať objem v spodnej časti tela riasenou sukňou, aby vyvážilo širší vršok.

    Dámy typu jablko by mali mať šaty strihané tesne pod prsiami, kde majú najužšiu časť tela, voliť šaty s tzv. empírovým strihom.

    S postavou typu obdĺžnik je vhodné upútať a opticky zúžiť pás napr. opaskom, V-čkovým výstrihom alebo zavinovacími šatami. Prípadne pridať objem vrchnej častia zároveň v spodnej časti, aby opticky vynikol pás.

3. farebnosť

    Dámam s tmavými vlasmi zvyčajne pristanú výrazné a sýte farby. Blondínkam svetlejšie a pastelovejšie a ryšavkám teplé jesenné farby. Ak chcete vedieť, aké presne farby pristanú vám, môžete sa objednať na konzultáciu na určenie farebného typu.

     Nebojte sa nakupovať aj online šaty, vždy je možnosť vrátenia tovaru, a ak nemáte chuť stráviť hodiny v obchodných centrách, táto alternatíva je poruke.

    Šaty z článku môžete nájsť na portáli www.lovely.sk, ktorý združuje oblečenia z viacerých e-shopov ako ZOOT, Bonprix, Answear, Vasa-moda a pod.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.