Ako najlepšie prekryť sivé vlasy?

cosmopolitan.jpg

Kedy ste si objavili svoj prvý sivý vlas? Mne sa to stalo asi pred rokom - a vytrhla som ho:) Možno toto spravíme s prvými sivými vlasmi, ale potom sa treba zamyslieť, čo ďalej. Ako ja - zisťovala som, čo je pre moje vlasy najlepšie. Na tmavovláskach strieborný vlas totiž zbadáte hneď, a tak to treba riešiť čo najskôr. Do salónu sa mi kvôli zopár vlasom veru nechcelo ísť. Je niečo, čo môžem vyskúšať aj doma? Nenadobudnú moje vlasy po zafarbení úplne inú farbu?

Aký je najlepší spôsob, ako pokryť šediny vo vlasoch? Jednoduché zafarbenie vlasov do pôvodnej farby nie je jediný a najlepší spôsob pokrytia sivej. Hlavne nie vtedy, ak chcete prirodzene vyzerajúci vzhľad. Všetko závisí od zvolenej techniky a farby. Ale predtým, ako sa rozhodnete, musíte zvážiť vaše prirodzené sfarbenie vlasov - vaše vlasy nakoniec nemusia nevyhnutne vyzerať tak, ako pôvodne vyzerali.

Ak ste prirodzená tmavovláska

Vyhovuje vám vaša pôvodná farba? Nie sú to len vaše vlasy, ktoré strácajú pigment, keď zosivejú, ale aj vaša pleť. Ak máte prirodzené vlasy veľmi tmavej farby, farbenie vlasov na pôvodnú farbu, môže vytvoriť silný a neatraktívny kontrast oproti pokožke. Na druhej strane, stredne hnedé vlasy nevyzerajú výrazne odlišné od tmavo hnedých, ale majú oveľa mäkší a prirodzenejší vzhľad.

Najlepšie sú menej sýte odtiene - zistíte, že napríklad chladný, stredne hnedý popolavý tón vlasov zvyšuje jasnosť bledej pleti. Biele vlasy navyše absorbujú viac umelých pigmentov ako prirodzene pigmentované (nešedivé) vlasy. Pre dosiahnutie výslednej tmavohnedej farby by ste mali začať používať stredne hnedú farbu. V prípade, že chcete dosiahnuť stredne hnedú, skúste s tmavou blond farbou. Pravidelné umývanie vlasov šampónom výsledné odtiene tónovania rýchlo vymyje, preto je dobré použiť ho len ako prostriedok na dosiahnutie tmavšej farby vlasov. 

Ak ste prirodzená blondínka

Ak ste prirodzená blondínka, môže trvať roky, než si všimnete, že sú vaše vlasy sivé, najmä, ak používate melír. Je to preto, že biela a sivá sa dobre dopĺňa s blond farbou. Napriek tomu príde čas, keď vaša vlasová línia začne vyzerať mdlo a váš melír sa zdá byť žltší.

Ak chcete vlasy vrátiť do atraktívnejšej, prirodzene vyzerajúcej farby, potrebujete zvýrazniť svetlými odtieňmi a oslabiť krémovú, béžovú a strednú blond. Možno budete chcieť vybrať farbu odtieňov v závislosti od typu, aká blondínka ste, ale len chladné a popolavé tóny vám pomôžu neutralizovať žltosť.

Ak sú vaše vlasy úplne biele, môžete ich zmeniť prakticky na akýkoľvek farebný odtieň, ktorý sa vám páči.

Ak ste červenovláska

Trh je zaplavený módnymi inšpiráciami s červenými tónmi - všetky od svetlej medenej a rubínovej až po tmavo vínovú - ale prirodzené odtiene červenej farby je takmer nemožné napodobniť.

Najlepšie je na červenú farbu vlasov zabudnúť, ak máte viac ako 20 percent sivej farby. Teplé hnedé tóny a odtiene blond sú lepšou voľbou, ak chcete prirodzene vyzerajúcu farbu vlasov.

Ak sú vaše vlasy menej ako 20 percent šedej, dočasna farba, ktorá sa vymýva až po niekoľkých umytiach vlasov, funguje perfektne. Stačí vybrať tieň čo najbližšie k svojmu vlastnému, aby ste zmenili biele pruhy na živé, ale prirodzene vyzerajúce skvosty.

Aké sú možnosti farbenia?

  • Semipermanentné alebo demipermanentné farby: farba vydrží niekoľko týždňov a je to dobrá voľba pre ľudí, ktorí ešte len začínajú šedivieť. Obe neobsahujú amoniak, ale rozdiel je v tom, že demipermanetné obsahujú aj peroxid, na rozdiel od semipermatentných.
  • Melír: zosvetlené pramienky na niektorých miestach pomôžu šedinám splynúť so zvyškom vašich vlasov.
  • Permanentná (trvalá) farba: je vhodné používať, až keď budete mať 45 % až 50 % šedivých vlasov.
  • Vlasové prípravky: Ak si nechcete vlasy nafarbiť, ale napriek tomu chcete zakryť šediny, odporúča sa farba v spreji, ktorý sa zmýva šampónom. Novinkou sú krycie tyčinky - korektory, ktoré môžete použiť na odrasty, keď nestíhate zájsť ku kaderníkovi. Odporúčam napríklad výrobky Colorwin, ktoré dostanete kúpiť vo viacerých farbách a prevedeniach - aj ako spreje aj korektory.

Zdroj foto: cosmopolitan.com, pixabay.com

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.