Ako vyzerať mladšie?

pixabaygirl.jpg

    Keď máte 25 rokov, ešte vôbec neriešite, na koľko rokov vlastne vyzeráte. Ak už máte 35, alebo nad 40 rokov, táto otázka sa stáva čoraz aktuálnejšou.

    Keď som robila dotazník, v ktorom mi ženy mali napísať, akými problémami (čo sa týka vzhľadu), sa zaoberajú, alebo čo by radi na sebe vylepšili, mnohé z nich uviedli, že chcú vyzerať mladšie.

    Nie som fanúšikom plastických operácií a myslím si, že mnohé veci môžete vyriešiť aj neinvazívne. Ako na to? Čítajte ďalej.

12 rád ako vyzerať mladšie

1. svetlé a svieže farby

Čierna farba málokomu pristane, snáď len zimným typom ako Anne Hathaway. Myslím si, že ženám nad 40 rokov iba zbytočne pridáva vek. Najmä, ak sa čierna vyskytuje pri tvári a na veľkej ploche. Skúste si preto vyberať svetlejšie farby. Keď sa zvyknete obliekať do čiernej a neviete si šatník predstaviť bez nej, skúste ju oživiť tyrkysovým alebo ružovým, či žltým šálom alebo bižutériou. Ak sa chcete dozvedieť vaše ideálne farby, rada vám to poviem na osobnej konzultácii.

2. moderné strihy a materiály

Ak budete nosiť veci, ktoré vám v skrini visia 10 rokov, môže sa vám stať, že budete vyzerať nielen staršie, ale aj nemoderne a usadlo. Skúste vsadiť na nejaký trendy kúsok. Ak s apozriete do obchodov alebo prelistujete nejaký magazín, určite sa niečím inšpirujete. Pomôcť vám môže aj moderná kabeka alebo topánky, alebo keď si na top prehodíte koženú alebo džínsovú bundu.

3. vylúčte cigarety alebo ich aspoň obmedzte

Prílišné fajčenie vám na kráse nepridá a nielen, že škodíte svojmu organizmu, ale aj vaša pokožka bude skôr vráskavieť a zuby žltnúť.

4. pozor na jedlo

Ak obmedzíte sacharidy (chlieb, ryžu, cestoviny) a pridáte do svojho jedálnička pestré ovocie (najmä doobeda), zeleninu a jogurty, telo sa vám poďakuje nielen stratou tuku, ale aj pružnosťou pokožky.

5. relaxujte

Ak ste neustále v strese, zahltená starosťami a nemáte na seba čas, aj na váš vzhľad sa to podpíše. Skúste niekedy vypnúť - ísť na masáž, kozmetiku, alebo s kamarátkou na kávu. Kľúčovým je aj výdatný spánok. Ak máte malé deti, skúte niekdy požiadať manžela o postráženie, alebo si nájdite aupair a choďte spoločne na večeru alebo do kina.

6. hydratujte

Pravidlo pitia 2 litrov vody za deň sa zakladá na reálnych poznatkoch. Pravidelný prísun vody nie je dôležitý iba pre vaše zdravie, ale blahodárny vplyv má aj na vašu pokožku.

7. Starajte sa o svoju pleť

Hydratácia nie je dôležitá iba zvnútra, ale aj zvonku. Vždy sa starostlivo odlíčte a večer si nezabudnite naniesť na tvár krém. V lete nepodceňujte ochranu proti slnku a zadovážte si krém s ochranným faktorom.

Ako sa starať o pleť si môžete prečítať v samostatnom článku.

8. cvičte

Ak si nenájdete čas na cvičenie, pokúste sa aspoň vynechať výťah alebo vystúpiť o jednu zastávku skôr a ísť aspoň kúsok peši. Alebo občas nechajte auto doma. Rýchla chôdza vás taktiež môže udržať v kondícii.

9. použite make-up

Je chybou myslieť si, že make-up je pre mladšie ročníky. Prave tým, že starneme, strácame pigment a potrebujeme si určité rysy zvýrazniť viac, ako tomu bolo kedysi. Nemusíte chodiť pritom extrémne zmaľovaná, niekedy stačí málo (linka, rúž, lícenka) a tvár vyzerá úplne inak, sviežejšie. Ak chcete vedieť recept na 3-minútový make-up, pozrite si moje video na Youtube.

10. účes

Trendy účes vždy pozdvihne váš vzhľad, ak bude vidno sivé odrasty, alebo budete nosiť 10 rokov ten istý účes, či vlasy zmotané do drdola, na pôvabe vám to nepridá. Aj dobrá dĺžka je kľúčovým faktorom - keď máte redšie vlasy, dlhé budú pôsobiť splihlo a bez objemu. Ani krátky účes a vlasy na barančka nie je vo väčšine prípadov ideálnou voľbou. Ideálne sú po plecia pekne zastrihnuté vlasy a hlavne dobre nafarbené.

11. vystrite sa!

Môj dedko mal 85 rokov, ale keď kráčal po ulici, viac ako 60 by ste mu netipovali - vždy bol pekne a elegantne oblečený, nosil klobúk a aj keď nebol vysoký, pôsobil tak, lebo bol štíhly a vždy krásne vystretý. A aj svieži krok vám pomôže dať dole niekoľko rokov.

12. nalaďte sa pozitívne

Obklopte sa priateľmi, robte to, čo vás baví a napĺňa, tešte sa z maličkostí, môže to byť stretnutie s priateľmi, výlet na hrad, do kina, lekcia salsy alebo maliarsky kurz. S úsmevom budete vyzerať nielen mladšie a sviežejšie, ale budete príjemne pôsobiť aj na ľudí.

Zdroj foto: pixabay.com

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.