Antický štýl

f38aee3310d854d662b76bee38ea0513.jpg

     Mnoho celebrít sa pri voľbe outfitov inšpiruje práve antickým strihom šiat. Slovo antický pochádza z latinského slova antiquus, teda starý. Môžeme nájsť aj synonymá ako starožitný alebo staroveký. Slovo antique sa v angličtine používa skôr na pomenovanie starožitností, antický štýl módy nájdeme pod výrazom „roman“ - teda rímsky a takto oblečenú ženu zvyknú označiť, že vyzerajú ako „godess“ - bohyňa.

thisisondine.blogspot.com.jpg

     Inšpirácia pre tento typ šiat naozaj pochádza z antického Grécka, t.j. z cca roku 450 pred n.l. Základom odevu bola tunika - dva kusy látky spojené na pleciach, tzv. chitón. Ženy nosili alternatívnu podobu tuniky zvanú peplos, ktorá bola prepásaná a na pleciach čiastočne zopnutá, vďaka čomu sa na pleciach pekne riasila.

      V súčasnej móde ide najmä o dlhé róby siahajúce častokrát až na zem, väčšinou bez ramienok či na jedno ramienko, ale objavujú sa aj moderné varianty s dĺžkou nad kolená. Vyznačujú sa voľným strihom, takže pohodlne zakryjú nedostatky postavy a vďaka vzdušným materiálom, z ktorých sú väčšinou vyrobené, sú veľmi pohodlné a nositeľné v teplejšom počasí. Látky, z ktorých sú šaty ušité pôsobia na prvý pohľad éterickým dojmom. Často sa využíva vrstvenie oblečenia, tak, ako to v antike bolo skutočne zvykom.

      Šaty v antickom štýle vyzerajú krásne v jemnejších farbách, ako je biela, vanilková, svetlo sivá, levanduľová, bledobéžová či svetlo modrá. Zaujímavá môže byť aj tyrkysová, čierna či tmavomodrá varianta, ale výnimkou nie sú ani farba fialová alebo červená. Šaty obyčajne bývajú zdobené kamienkami na lemoch či v okolí výstrihu.

       Na rozdiel od väčšiny iných šiat vyzerajú úžasne so sandálkami bez podpätkov. Dobrou voľbou sú napríklad gladiátorky, či iné jednoduché remienkové topánky.

      Čo sa týka šperkov, nie je potrebné nič preháňať. Neodporúča sa nič výrazného na krk, jednoduchá elegancia týchto šiat urobí svoje aj bez náhrdelníka. Naopak, veľmi vhodné je ozdobiť si ruky niekoľkými náramkami, alebo dodať lesk dlhými visiacimi náušniciami. Celý outfit sa dá vylepšiť zvolením správneho účesu. Vlasy sa nosia mierne zvlnené, a to buď voľne rozpustené, alebo upravené s pomocou úzkej čelenky alebo spony, prípadne vypnuté do drdola.

      Týmto štýlom sa nechali inšpirovať napríklad návrhári Elie Saab, Valentino, James Coviello, Kenzo, Chadwick Bell... Z herečiek možno vidieť v antických modeloch napríklad Angelinu Jolie, Anne Hathaway, Sandru Bullock, Keiru Knightly, Millu Jovovich, Natalie Portman, Gwyneth Paltrow, Jenny McCarthy, zo slovenských žien zvolila takýto outfit napr. Karin Haydu, Marína Georgievová, či Monika Beňová.

http://www.moda.sk/Kategorie/Oblecenie_pre_zeny
http://www.luxurymag.sk/331/saty-v-antickom-style/
https://sk.pinterest.com/pin/70157706668035827/
https://sk.pinterest.com/pin/251146116695595556/
https://sk.pinterest.com/pin/429530883185272147/
https://sk.pinterest.com/pin/368239707012017319/
Zdroj foto: www.thisisondine.blogspot.com

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.