Články s výrazom Burjois

plesovelicenie.jpg

Večerné líčenie

      Chystáte sa na ples alebo vás čaká nejaká večerná akcia a túžite sa výraznejšie nalíčiť? Ako na to, poviem vám v niekoľkých krokoch v tomto článku.

        Vychádzať by ste mali z toho, aký outfit budete mať oblečený (k tomu prispôsobíte farbu tieňov) a aký máte typ pokožky. Ak ste skôr chladnejší typ, choďte do dymového líčenia, ak máte teplejší tón v tvári, voľte zemitejšie odtiene. Väčšinou však nič nepokazíte, ak to nepreženiete s tvrdým orámovaním čiernou farbou.

makeup (2).jpg

PLEŤ

      Základom líčenia je make-up, ktorý nanesiete na hydratovanú pokožku. Kto má napr. mastnejšiu alebo pórovitú pokožku, skúste si dať podkladovú bázu (napr. Hydrabio sérum od Biodermy). Ak máte suchšiu pokožkou, stačí si naniesť pred aplikovaním make-upu hydratačný krém a počkať, kým vsiakne. Ak je to potrebné, použite ešte korektor (alebo zosvetľovač) na oblasť pod očami alebo na prípadné nedokonalosti pleti, mne sa osvedčil Catrice Camouflage.

     Po make-upe sa môžete pohrať ešte s kontúrovaním, napr. za použitia kontúrovacej tyčinky Master Contour od Maybelline, ktorej tmavšiu polovicu nanesiete v oblasti pod lícnymi kosťami a svetlejšiu časť do stredu tváre - nos a čelo. Všetko rozotriete do stratena.

    Ak máte highlighter, teda rozjasňovač (či už v podobe tuhého púdru Catrice Glow Mineral alebo tekutého LOréal True Match), môžete ho využiť v oblasti lícnych kostí, dodá vášmu výzoru mladistvý lesk. Používa sa aj nad hornú peru, ale niekedy je menej viac:)

    Ako bodku môžete ešte aplikovať bronzer, taktiež v oblasti pod lícnymi kosťami, ktorý tiež môže vašu tvár vykontúrovať. Alebo siahnite po lícenke, ktorá zase dodá žiarivejšiu farbu vašim líčkam. Nezabudnite potom celú tvar prepúdrovať ľahkým transparentným púdrom, make.up vám dlhšie vydrží.

OČI

     Pri očiach je dôležité nepôsobiť upatlaným dojmom, vybrať napríklad tri tiene, ktoré spolu harmonizujú - napríklad svetlosivá, tmavosivá, čierna. Alebo ísť do hnedých tónov, ktoré pristanú každému oku - svetlohnedá, zlatohnedá, hnedá.

       Príkladom takej dymovej paletky je Burjois Smoky Stories, kde si môžete vybrať dokonca štyri príbuzné tiene v rôznych farebných kombináciách.

     Ja dosť často používam aj paletku Maybelline The 24K Nudes alebo môžete využiť podobné The Nudes, ktoré nájdete v každej drogérii DM. Tam si tiež budete vedieť nájsť príjemné kombinácie tieňov. Trochu sa prášia, ale keď dáte pod tiene podkladovú bázu alebo obyčajný korektor, tiene vám vydržia dlhšie.

      Začínam vždy so svetlým tieňom, ten si nanesiem tam, kde sa obávam, aby som nezašla tmavším tieňom príliš ďaleko - to znamená tesne pod obočie a na stred pohyblivého viečka. Potom roztieňujem stredne tmavý tieň tesne nad pohyblivé viečko, začnem od vonkajšieho kútika, kde chcem, aby bol tieň najvýraznejší. Potom štetcom rozotieram merom do vnútra oka. Najtmavší tieň použijem tesne nad horný vonkajší okraj oka a postupujem ako s tým stredne tmavým. Snažíme sa vytvoriť tieňmi takúto zátvorku < a na druhom oku opačnú >. Vnútorný kútik by mal ostať najsvetlejší, ja tam niekedy pridávam lesk, na čo používam trblietavé tiene Maybelline Eyestudio Color Tattoo. Mám ich aj v zlatej (tie niekedy dávam na viečko) aj v striebornej farbe.

 

     Ak máte oči hotové, urobte si linku, najlepšia je asi tekutá, ale keď sa vám lepšie manipuluje s fixkou, zvoľte linku v pere, napr. Super Liner od L'Oréal. Gélové linky nemám veľmi rada, keď si ich chcem zmyť, opadávajú po kúskoch... Dobrou voľbou je aj mäkká čierna ceruzka, napr. Infaillible, tiež od L'Oréal,  tá sa vám bude dať aj mierne upraviť a rozotrieť. Okrem toho, nebude pôsobiť tvrdo.

    Linku ťahajte po celej línii vrchnej časti oka, na vonkajšom kútiku ju mierne zdvihnite. Ak zájdete linkou alebo tieňom príliš mimo oka, utrite si to vatovou tyčinkou, alebo vatovým tampónom namočeným v odličovacej vode. Niekedy je lepšie začať s líčením očí, aby sme si nezničili už nanesený make-up.

      Spodnú časť oka už len dotieňujte tieňom (pri orámovaní celého oka čiernou ceruzkou by sa vám oko mohlo opticky zmenšiť) a na záver pridajte maskaru na horné aj spodné mihalnice. Predtým je vhodné si trošku mihalnice vytočiť klieštikmi, otvorí vám to pohľad.

Akým chybám sa vyvarovať pri líčení obočia? Prečítajte si tu.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.