Farebná typológia

farebna-typologia.jpg

       Aký ste farebný typ?

       Stalo sa vám, že sa vám páčilo oblečenie v katalógu a keď ste si ho objednali, vôbec vám nepasovalo napriek tomu, že strih bol v poriadku? Aj mne sa to už prihodilo - kým som sa nezačala zaoberať farebnou typológiou. Predtým som viac-menej tušila, aké farby mi pristanú, ale nepoznala som príčinu. Ak poznáte svoj farebný typ, budete sa oveľa lepšie orientovať vo farbách, ktoré vám pristanú. Farebná typológia vám pomôže odhaliť, v ktorých farbách budete vyzerať najlepšie, a ktorým by ste sa mali vyhýbať.

      Ako určiť svoj farebný typ? Ideálne je navštíviť koloristku, ktorá sa zaoberá určovaním farebného typu a vyskúšať šatkovú metódu. Podľa testovania šatiek rôznych farieb, ktoré prikladá k vašej tvári, skúsené oko rýchle zistí, aký ste farebný typ a poskytne vám súbor farieb, ktoré vám pristanú. Na takúto konzultáciu sa môžete sa objednať aj ku mne.

      Ale keď z nejakého dôvodu nemáte možnosť absolvovať takúto konzultáciu, môže vám pomôcť moja navigácia, kde som rozdelila typy 4 ročných období do 3 podkategórií. Dôležité je uvedomiť si, akú základnú charakteristiku máte:

- či ste tmavý alebo svetlý typ, 

tmavý a svetlý typ

- či ste teplý alebo chladný typ

teplý alebo chladný typ

- či ste tlmený alebo kontrastný typ

tlmený alebo kontrastný typ

Ak ste tmavá a máte chladnejšie podtóny v pokožke, ste pravdepodobne tmavá zima (Anne Hathaway, Monica Belluci, Demi Moore, Lucy Liu). Vaše farby:

tmavá zima - vhodné a nevhodné farby

Ak ste tmavá a máte teplejšie tóny, ste tmavá jeseň (Eva Longoria, Halle Berry, Sofia Vergara, Cindy Crawford). Vaše farby:

tmavá jeseň - vhodné a nevhodné farby

Ak ste svetlá a máte chladnejšie tóny, ste svetlé leto (Gwyneth Paltrow, Naomi Watts, Reese Witherspoon). Vaše farby:

svetlé leto - vhodné a nevhodné farby

Ak ste svetlá a máte teplejšie tóny, ste pravdepodobne svetlá jar (Taylor Swift, Kate Hudson, Amanda Seyfried). Vaše farby:

svetlá jar - vhodné a nevhodné farby

Ak ste teplý typ so svetlejšími tónmi, budete asi teplá jar (Nicole Kidman, Amy Adams, Ema Stone). Vaše farby sú:

Ak ste teplý typ s tmavšími tónmi, pravdepodobne ste teplá jeseň (Marcia Cross, Lindsay Lohan, Julianne Moore). Vaše farby sú:

Ak ste chladný typ s tmavšími tónmi, budete chladná zima (Liv Tyler, Brooke Shields, Jennifer Connelly, Lauren Graham). Vaše farby sú:

Ak ste chladný typ, ale so svetlejšími tónmi, budete asi chladné leto (Kate Middleton, Milla Jovovich, Liz Hurley, Emily Blunt). Vaše farby sú:

Ak ste tlmený typ so studenými tónmi, ste tlmené leto (Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Miley Cyrus). Vaše farby sú:

Ak ste tlmený typ, ale s teplejšími tónmi, budete asi tlmená jeseň (Drew Barrymore, Mary-Kate Olsen, Gisele Bundchen).

Ak ste kontrastný typ s tmavšími a chladnejšími tónmi, budete asi kontrastná zima, (Megan Fox, Zooey Deschanel, Courtney Cox). Vaše farby sú:

Ak ste kontrastný typ, ale so svetlejšími a teplejšími tónmi, budete asi kontrastná jar (Jenny McCarthy, Cameron Diaz, Heather Graham). Vaše farby sú:

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.