Farba roka 2017 - greenery

greenery.jpg

        Na začiatku musím priznať, že zelenú farbu jednoducho nemusím😊 Vo svojom šatníku mám iba dva kúsky v tejto farbe – úzke maskáčové nohavice  a limetkový svetrík. Nosiť zelenú farbu o trochu viac mi napadlo iba počas sledovania Odviate vetrom, kde mala hlavná hrdinka Scarlett O´Hara túto farbu obzvlášť v obľube. I keď u nej to bolo spôsobené aj tým, že mala výrazne zelené oči, čo teda u mňa neplatí:)

        No ale poďme k veci – zodpovedný za farbu roka 2017 je Pantone Color Institute - inštitút, ktorý udáva farebné trendy, a presný odtieň má číselný kód 15-0343.

        Inštitút má pre tento počin aj patričné vysvetlenie – zatiaľčo minuloročná svetlomodrá a ružová mala priniesť harmóniu do chaotického  sveta, zelená poskytuje uspokojenie našej túžby po omladnutí, osviežení a spojení s prírodou alebo medzi ľudmi navzájom. Taktiež symbolizuje vitalitu a nové začiatky – pripomína prvé jarné dni, ako sa príroda po zime prebúdza do nového života.

        Mala by sa prejaviť v architektúre, dizajne, móde, kozmetike, ale aj v gastronómii. V móde bude kraľovať predovšetkým v doplnkoch – ako farebný akcent na topánkach, kabelkách či opaskoch...

         Čo sa týka výberu v obchodných reťazcoch, zatiaľ som nezaznamenala nejake výrazné prejavy tejto módnej farby. V Orsay dominuje tmavomodrá a červená, plus kvetinové motívy, H&M v spolupráci so značkou Kenzo ulietava skôr na pestrofarebných zvieracích a folklórnych motívoch,  ZARA a Bershka ovplývajú skôr čiernou a pastelovými farbami, ako by stavili na výraznú zelenú.

       Tak som si otvorila môj obľúbený program na vytváranie outfitov polyvore a niečo nakombinovala – a keď sa na to tak pozerám nie je to s tou zelenou ani taká katastrofa a keby som mala štíhle nohy, kľudne by som si niečo také aj obliekla😊 Ale komu vlastne pristane zelená? Predovšetkým jarnému typu - dievčatám so svetlou pokožkou a vlasmi s nádychom teplých tónov, ako je napr. Cameron Diaz.

O trendoch v roku 2017 si môžete prečítať tu.

Zdroje:

https://www.gemobsessed.com/jewelry-trends/peridot-for-pantones-2017-color-of-the-year/

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.