Jar v šatníku

DSCN4160.jpg

    Jar je už v rozbehu, ale moja skriňa je stále zaprataná. Preto som sa rozhodla pre radikálny krok - idem upratovať! Pridáte sa?:) Pripravila som pre vás 9 bodov, ktoré by vám mohli pomôcť pri reorganizácii. Tak poďme na to!

    1. Definujte svoj štýl - určite si, ako by ste chceli pôsobiť a vyzerať. Ak už nemáte 25, pravdepodobne ste si našli niečo osobitné a nechcete chodiť vo vyťahaných tričkách a roztrhaných rifliach:) Ak preferujete klasický štýl, bohémske kúsky asi tiež patria minulosti.

2. Rozdeľte si veci na 3 kôpky: čo chcete vyradiť, nad čím váhate, a čo si chcete nechať. Tie veci, ktoré chcete vyradiť a sú poškodené, vyhoďte, ostatné zachovalé veci odložte bokom na charitu alebo do bazára.

3. Robte si poznámky - poznačte si, keď nájdete medzeru vo svojom šatníku (napríklad vám chýba tričko červenej farby) a kde máte duplicitné veci, resp. ktoré sa opakujú (u mňa sú to čierne a pásikavé tričká:). Potom, keď sa vyberiete nakupovať, pôjdete na istotu, že veci, ktoré si chcete kúpiť, budete v budúcnosti naozaj potrebovať.

Na čo vlastne potrebujete stylistu? Dočítate sa v tomto článku.

4. Ak má nejaký kúsok sentimentálnu hodnotu (boli ste s ním na 1. rande), použite pravidlo 2 rokov - t.j. ak ste kúsok nemali na sebe viac ako dva roky, vyraďte ho. Iste, je to tažké, ak sa jedná o vec, ktorú ste si impulzívne kúpili a ešte ani nemali oblečenú na sebe. A možno sa preto cítite aj trošku vinná, že ste zbytočne vyhodili peniaze. Vtedy pouvažujte nad tým, či ju nenosíte kvôli tomu, že vám nepasuje (je malá alebo veľká), alebo k nej neviete nič nakombinovať. Skúste preto danú vec upraviť - napr. zúžiť alebo skrátiť, aby bola vám dobre padla, alebo vymyslite, k čomu by sa hodila - dajte to na zoznam vecí, ktoré si potrebujete kúpiť. Výsledkom má byť zredukovaný šatník plný vecí, ktoré rady nosíte, a nie skriňa preplnená nemodernými a zbytočnými vecami, v ktorej ani nemáte prehľad.

5. Buďte k sebe úprimná - treba zvážiť, či danú vec máte rady a budete ju nosiť a nemáte ju v šatníku iba pre to, že ste ju kúpili v zľave za výhodnú cenu alebo vám ju niekto daroval. Ak ju neobľubujete a nepotrebujete, preč s ňou! Rovnako veci, ktoré sú vám už malé. Ak nie je reálne, aby ste sa dostali do svojej veľkosti spred x rokov, nemá význam držať ich v šatníku. Nie je hanba zbaviť sa niečoho, čo vám neposkytuje osoh.

6. Zvláštnou kategóriou vecí je tehotenské oblečenie. Ak ešte plánujete otehotnieť, určite by bola škoda oblečenie vyhodiť, ak nie, darujte ich alebo predajte na bazáre. Ja som sa už takmer zbavila všetkých tehotenských vecí, keď som opäť otehotnela:) Ak máte v skrini väčšie veci z dôvodu, že ste schudli, gratulujem vám! Určite nechcete vidieť šaty, ktoré ste nosili o niekoľko kilogramov ťažšia. Ak sa nedajú upraviť, tiež sa ich zbavte.

7. Zlepšite vzhľad šatníka - odhoďte staré a škaredé plastové alebo drôtené vešiaky a kúpte si pekné a jednotné, budete mať z upratovania lepší pocit. Kúpte si prípadne aj úložné boxy na drobné veci ako ponožky ci pančuchy.

8. Roztrieďte konečný výber vecí do kategórií podľa ročného obdobia (zimné, letné, prechodné) alebo typu (nohavice, sukne, svetre, tričká s krátkym a dlhým rukávom, tielka), či podľa farby alebo príležitosti nosenia - obyčajné tričká na jednu kopu, pekné a elegantné na výnimočné príležitosti na inú kopu.

9. Skúste zorganizovať burzu vecí medzi priateľmi, alebo ich nafoťte a inzerujte na bazoši alebo na modrom koníku. Alebo ich jednoducho dajte do vreca a hoďte do kontajnera Humany.

 

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.