Je krása dôležitá?

baner_400x300.jpg

     K tomuto textu ma tak trochu inšpirovala moja kamarátka, ktorá ma nedávno podpichla. Dala som zdieľať svoj článok s beauty tipmi na facebook a ona zareagovala s tým, že žijeme v dobe, kde vládne kult krásy a všade sme my, ženy, bombardované stereotypným ideálom krásy. Musím povedať, že som sa nad tým, čo povedala, zamyslela...

      Samozrejme, na každom z nás je, koľko času venuje svojmu vzhľadu. A asi by nebolo dobré, keby žena nič iné nerobila, iba stála pred zrkadlom a všetky svoje úspory by míňala na nové líčidlá a outfity. Alebo aby sa porovnávala s vyretušovanými modelkami a trápila sa kvôli veciam, ktoré nemôže zmeniť. Nikdy neradím ženám, aby robili extrémy, aby išli na plastiku alebo sa podrobili nejakým zásahom do organizmu. Stále si však myslím, že primeraná úprava – keď sa žena stará napríklad o vlasy, občas ide ku kaderníkovi, alebo si dá maskaru či rúž, alebo jednoducho siahne po šatách, ktoré jej pristanú, nie je nikdy na škodu.

      Byť krásna nezačalo byť trendom iba teraz a netýka sa len súčasnosti. Odjakživa ženy rozmýšľali, ako sa skrášliť, a či už bol ideál krásy Venuša alebo Kleopatra, túžili sa páčiť, hlavne asi aj preto, aby zaujali mužov, čo je úplne prirodzené a aj vďaka tomu ľudstvo nevymrelo😊. Myslím si, že táto črta je ženám veľmi blízka a že väčšina žien má v sebe silne zakódovanú túžbu po kráse. A nemusí sa to prejavovať iba úpravou svojho vzhľadu, ale aj tým, čím sa obklopuje – snaží sa zariadiť svoj domov, aby bol príjemný na pohľad a útulný, kúpi obraz či nový koberec, alebo na balkón vysadí kvety. V tom všetkom sa prejavuje estetické cítenie. Prečo by si nekúpila aj krajšie oblečenie, keď to tak cíti a aj pre okolie bude pôsobiť pôvabnejšie?

    

      Navyše, ktorá z nás neriešila pred svadbou, aké šaty si na tento deň vyberie, ako sa namaľuje, alebo aký účes jej pristane? Samozrejme, nezaoberáme sa takouto podrobnou a veľkolepou úpravou každý deň, ale niečo podobné, len v menšom, riešime napríklad pred plesom, večierkom, oslavou... Každá z nás sa cíti lepšie, keď je pekne na nejakú udalosť nachystaná a vyzerá pôvabne. A drobnú úpravu zovňajšku môžeme absolvovať aj každý deň, inšpiráciou vám môže byť moje video na youtube - rýchly make-up za 3 minúty.

Ako sa obliecť na pohovor? Prečítajte si tu.

 

    Krása vyviera zvnútra, a je rozhodne najdôležitejšie to, ako sa správame a aké máme srdce. Ak si však rozoberieme partnerský vzťah, ktorý je v živote dosť podstatný, častokrát sa začína práve tým, že muž si ženu všimne iba na základe jej fyzických vlastností a až potom zisťuje, aké má vnútro. Alebo častokrát aj to, čo si oblečieme, má vplyv na správanie a postoj iných ľudí k nám - napríklad pri prijímacom pohovore do práce

     Ja stretávam ženy, o ktorých vnútre nemám pochybnosti, sú to ženy múdre, inšpiratívne a vnútorne bohaté. To, čo im môžem ponúknuť, je, že im ukážem aj ich vonkajšiu krásu. Je škoda, ak má žena nevyužitý potenciál. Niekedy to nestojí ani tak veľa úsilia alebo financií a môže vyzerať oveľa lepšie. Nie je to transformácii jej osobnosti, styling skúma ženu a jej štýl, a tomu prispôsobuje svoje pravidlá. Rešpektuje jej jedinečnosť a dáva vyniknúť jej osobitným črtám, a všetko, čo je na nej pôvabné, posúva do popredia. Nie je to o slepom nasledovaní módy, o tom, že napr. dáme s ležérnym štýlom vnútim topánky na ihličkách.  

       Áno, muži nás milujú na základe toho, aké sme, ale som si istá, že každého muža poteší, ak sa jeho polovička pekne upraví, už len preto, lebo tým dáva najavo, že jej na ňom záleží.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.