Líčenie očí

hypnose_palette.jpg

  Inšpirácia na líčenie očí

   Môj manžel sa skutočne pochlapil - na Vianoce som dostala túto krásnu paletku Hypnose Matte od Lancome a doteraz nechápem, že tak dobre trafil, resp. predavačky z parfumérie Fann:) Tak som sa rozhodla, že o nej niečo napíšem a pridám návod, ako si môžete líčiť oči.

   Už samotná paletka obsahuje malý tutoriál s číslami, ako nanášať tiene. Asi najpraktickejšie bude, keď ho sem rovno skopírujem.

   K paletke bol pribalený aj chutný štetec a aplikátor na tiene. Ja som však použila vlastné štetce, s polystyrénovým aplikátorom sa mi nepracuje tak dobre. Samozrejme, pod tiene treba primer, aby ste dosiahli lepšiu pigmentáciu a trvanlivosť.

     Podľa schémy vidno, že tieň na ľavom okraji č. 1 sa nanesie tesne nad oko, s tým istým aplikátorom môžeme naniesť aj rozjasňovací tieň č. 5 - tvorí iba slzičku vo vnútornom okraji oka. Najsvetlejší tieň č. 2 (na palete vpravo) aplikujeme priamo pod oblúk obočia. Tvavší hnedý tieň č.4 v strede tieňujeme so štetcom na vonkajšom okraji oka a najtmavší tieň č. 3 pôjde tesne nad oko a pod oko. Rozjasňovací tieň č. 5 tvorí iba slzičku vo vnútornom okraji oka.

   Ak takúto paletku nemáte, môžete použiť napr. paletku od Maybelline The Nudes za 9,58 EUR alebo Makeup Revolution Iconic2 za 5,20 EUR a tiene nanášať podobne:

A aký by mal byť výsledok? Niečo takéto (zdroj Pinterest):

eyes.jpg

    Ako opticky zväčšiť oči

    Často dostávam ako vizážistka otázku, ako opticky zväčšiť oči. Potrebujete na to pár vecí, ktoré si zoženiete v akejkoľvek drogérii.

     Zaobstarajte si čiernu linku (fixku alebo čiernu ceruzku), očné tiene (najmä svetlý a dymové odtiene), maskaru a bielu ceruzku. Tie, ktoré majú chuť vyskúšať aj niečo nové, môžete si zakúpiť aj trsy umelých mihalníc.

oko1.jpg

      Základom je očná linka nad hornou časťou viečka, ktorá má siahať z vonkajšieho okraja max. do 2/3 oka, zvyšnú časť (vnútorný kútik) je vhodné vyplniť svetlou ceruzkou alebo svetlejším tieňom.

       Niektorí vizážisti ešte odporúčajú nezatvoriť linkou ani vonkajší kútik, ale nechať ho otvorený, ako to vidno na obrázku nižšie.

         

       Určite nie je dobréé orámovať celé oko čiernou ceruzkou alebo linkou. Na spodnú časť oka, tesne nad mihalnice, treba aplikovať bielu ceruzku.

        Pod mihalnice môžete dať tmavšiu ceruzku alebo tieň a do stratena rozmazať. Tiež je dôležité použiť špirálu a to aj viac krát, najlepšie na klieštikmi vytočené mihalnice.     

         Ak si trúfate, môžete si skúsiť nalepiť aj umelé mihalnice. Tejto oblasti som venovala článok Ako na umelé mihalnice.

          Venujte sa aj úprave obočia, je dobré, ak vám oblúčik smeruje čo najvyššie, nikdy netrhajte chĺpky z vonkajšej strany nad oblúkom, ale iba z vnútornej. Aby ste opticky vytiahli oblúk, aplikujte svetlý tieň pod oblúk.

        

 

Zdroj foto: https://sk.pinterest.com/pin/372884044123883800/

https://sk.pinterest.com/pin/221380137902894916/

https://sk.pinterest.com/pin/47569339787974384/

https://sk.pinterest.com/pin/464363411556268627/

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.