Články s výrazom "L'Oréal"

plet.jpg

    Ako sa starať o pleť?

    Priznám sa, keď som mala 20 rokov, pleť som vôbec neriešila. Iba keď sa mi na tvári objavila nejaká vyrážka, tak som spozornela a snažila som sa ju zakamuflovať:) Nezvykla som používať make-up, takže ani odličovaniu som nevenovala pozornosť. Občas som sa akurát natierala krémom, pretože najmä v zime mávam suchšiu pokožku. Ako však roky idú, po 30-tke som si uvedomila, že je fajn občas naniesť aj nejaký ten make-up na zjednotenie pleti a že o pleť sa treba starať pravidelne.

     Ako sa teda starať o pleť? Ide o to, či používate make-up alebo nie. Ak áno, treba spraviť tieto tri kroky:

1. čistenie

Pleť môžete odlíčiť mydlom, čistiacím gélom alebo pleťovým mliekom - mydlo zvoľte také, aby vám nevysušovalo pokožku. Gél (napr. Garnier) je určený skôr na mastnejšiu pleť, po mlieku siahnite, ak máte suchšiu pleť. Mlieko odporúčam napr. L'oréal.

Ak si potrebujete odlíčiť oči, použite prípravok špeciálne určený na očné okolie. Ja používam napr. Garnier. Aj bežne v DM zoženiete prípravky na odlíčenie, napr. značku Balea, a ak máte citlivejšiu pleť, určite nešliapnete vedľa, keď si kúpite Biodermu.

2. tonizácia - upokojenie pleti

Na to, aby bola pleť pripravená na nanesenie krému, je vhodné, aby mala správne ph a aby sa boli póry uzatvorené. Opláchnite si tvár pleťovou vodou - napríklad už spomínaný Garnier, Bioderma alebo Nivea. Hlavne treba pleť odličovať s citom a jemnými krúživými pohybmi. Na odličovanie používam klasické tampóny Bel.

3. hydratácia krémom

Vo všeobecnosti poznáme 2 typy krémov, krémy na vodnej a olejovej báze. Ak máte normálnu pleť, stačí vám ľahší krém s vyšším podielom vody, ale keď máte suchšiu pokožku, zvoľte krém s vyšším podielom mastnej zložky.

Na tvár používam Mary Kay TimeWise age-fighting a na noc sa krémujem L'Oréal Age specialist +35. Ruky mávam mimoriadne suché, takže musím si ich pravidelne krémovať. Od Mary Kay mám Satin Hands, ale často používam aj modrú Indulonu Original:)

Ak sa nezvyknete líčiť, môžete bod č. 1 vynechať. Stačí vám druhý a tretí krok, t.j. keď si tvár ráno a večer umyjete micelárnou vodou a nakrémujete. Micelárna voda vám pleť aj vyčistí, pretože obsahuje micely, ktoré majú schopnosť absobovať všetky nečistoty.

Ja zvyknem používať 2 x do týždňa aj píling, aplikujem si na tvár krém Mary Kay 3v1 TimeWise pre suchú a normálnu pleť a potom normálne zmyjem vodou.

Načo všetky tie kroky?

Nestačí použiť obyčajnú vodu a mydlo? Voda z vodovodu našu pleť vysušuje, to isté robí aj mydlo, ak nemáme špeciálne s pH 5. Naša pokožka má kyslé pH 4-5,5 a chráni ju tzv. kožný film, ktorý sa častým umývaním zmýva (destilovaná voda má ph 7). Trvá cca 1-2 hodiny, kým sa pleť regeneruje, preto je vhodné po umytí niečím pleť hydratovať.

Starostlivosť počas zimy a v lete

V lete používame krém s ochranným faktorom, niektoré BB krémy už v sebe obsahujú aj túto zložku.

V zime je vhodné ešte viac pokožku hydratovať krémom a starostlivosť venovať aj perám - použiť balzam na pery, napr. EOS. Pri lyžovačke na horách opäť nezabudnite na krém s ochranným faktorom.

Pozor na stravu

O pleť je vhodné starať sa aj zvnútra - a to zdravou stravou s obsahom vitamínov, pitným režimom (2 litre vody denne) a obmedzením kávy a alkoholu. Samozrejmosťou by malo byť vylúčenie fajčenia. A k peknej pleti pomôže aj pravidelný pohyb:)

 

pexels2.jpg

     Základná výbava na líčenie

    Internet je plný blogov o kozmetike, ale väčšinou sú to rady pre dámy, ktoré sú v aplikovaní make-upu pokročilé. Ja by som tieto riadky chcela venovať ženám, ktoré sa nezvyknú líčiť pol hodinu a potrebujú sa skrášliť za pár minút alebo sa líčia iba príležitostne - na oslavu, na večierok alebo ples...

    Čo má obsahovať základná výbava pre make-up? Aký rozdiel by mal byť medzi denným a večerným líčením?

    Ja sama som začínala s make-upom dosť neskoro - prvým bol asi rúž a riasenka, tie som používala počas vysokej školy. Plus korektor na korekciu vyrážok a začervenaní. Potom sa pridružila očná linka, tú som však používala iba na večer kvôli citlivým očiam (nosím kontaktné šošovky). A až po 30-tke som si všimla, že moja pleť potrebuje aj počas dňa nejaký make-up.

     Priznám sa, že rozjasňovač som objavila len nedávno, a nechápem, ako som mohla bez neho existovať až do svojich 38 rokov - pri nočných kŕmeniach detí a každodenných kruhoch pod očami:)

     Čo používate najčastejšie vy?

Moja základná výbava líčidiel:

- korektor (môže byť tuhý, krémový alebo tekutý) napr. tyčinka Oriflame Giordani Gold alebo paletka Gosh, či tekutý Catrice Camouflage

- make-up (foundation alebo BB krém) napr. Max Factor alebo L'Oréal

- rozjasňovač (illuminator) napr. rozjasňujúce pero Pupa Luminys Touch, ale dá sa použiť aj vyššie uvedený rozjasňovací korektor od Catrice - sú vhodné na zakrytie kruhov pod očami

- púder (ak máte mastnejšiu pleť) napr. Rimmel Stay Matte

- lícenka alebo bronzer (lícenka sa nanáša na líčka, má farbu do ružova, bronzer ide pod lícne kosti a dokáže tvár trosku vykontúrovať, farba ide skôr do bronzova) napr. lícenka Dermacol Duo Blusher, alebo  alebo môžete použiť púder v guličkách od Oriflame Giordani Gold

- rúž a kontúrovacia ceruzka - ja používam kontúrku Trend it up z DM a k tomu rúž od Miss Sporty, alebo Bell

- linka vo fixke - napr. Master precise od Maybelline alebo Super Liner od L'Oréal

- riasenka (opäť odporúčam Maybelline Colossal Volume)

+ štetec na lícenku

    Na večer potrebujete navyše:

- lesk na pery, napr. Burjois 3D Effet Gloss

- paletka neutrálnych tieňov (sivých alebo hnedých), napr. Maybelline The Nudes

- rozjasňovač v podobe púdra, ktorý môžete naniesť na líčka, pod obočie alebo nad hornú peru - napr. Makeup Revolution Blushing Hearts

 

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.