Najväčšie letné problémy žien

leto.jpg

Keď som nedávno stretla kamarátku, povedala mi: "Napíš niečo o skutočných problémoch žien." A rovno mi dala tip na jeden bod spomenutých nižšie.

S letom máme väčšinou spojené príjemné asociácie - slnko, teplé počasie, more, dovolenka, oddych, relax... Ale nie vždy to musí byť takto. Nás ženy vedia potrápiť veci, ktorými sa naše drsnejšie polovičky ani nezaoberajú. Aké sú tie najčastejšie veci, ktoré ženy v lete riešia?

Ak keď sa leto už pomaly kráti, horúčavy sú stále aktuálne, a preto vám možno padne vhod zopár tipov, ako prežiť nepríjemnosti spojené s letom a teplom.

Tu je 7 najčastejších problémov:

1. nadmerné potenie

Potiť sa je úplne prirodzené - je to reakcia organizmu na vyššiu teplotu alebo fyzickú aktivitu. A je to nevyhnutné pre termoreguláciu, najmä, keď je teplota okolitého prostredia vyššia ako teplota pokožky. Ak je takéto potenie skutočne obťažujúce, môže ísť o tzv. hyperhidrózu - nadmerné potenie na dlaniach, v podpazuší, chodidlách. Vtedy to môže signalizovať aj problémy so štítnou žľazou alebo začínajúcu cukrovku, ale často je spúšťačom stres alebo tréma.

V diskusných fórach ženy odporúčajú klasické antiperspiranty (deodoranty nechávajú iba vôňu, antiperspirant zabraňuje aj poteniu), ale ich účinnejšie varianty, ktoré nájdete v lekárni. Dámy si pochvaľujú Eucerin, a ak chcete ešte silnejší prostriedok, siahnite po Driclore.

antiperspirant proti poteniu

A ak sa potenia chcete zbaviť úplne, môžete postúpiť aj zákrok -  teda vpichovanie botulotoxínu do problematických miest. Vydrží vám to niekoľko mesiacov. Ďalšou možnosťou je operácia s názvom sympatektómia, čo je odstránenie sympatickej uzliny alebo nervu.

2. trenie stehien

Ak máte trošku silnejšie stehná, možno sa vám stalo, že pri dlhšej alebo rýchlejšej chôdzi sa vám odierajú o seba stehná. A to doslova - môže to spôsobiť začervenanie kože a dokonca môžete cítiť vyslovene bolesť.

Ako sa to dá riešiť? Jedným spôsobom je použitie vazelíny. Natriete si ňou stehná a trenie sa zníži. Niekomu môže vadiť ten mazľavý pocit, ale je to jeden zo spôsobov, ktorý vám pomôže. Ďalšou možnosťou je použitie pančuchových nohavičiek, dostať ich kúpiť za cca 12 EUR napríklad tu.

Ak už je naozaj teplo a nechce sa vám obliekať silonkové nohavičky, riešením sú aj tzv. bandeletky, podväzkové pásy. Nevýhodou je, že keďže sú zvyčajne čipkované, pri obtiahnutejších šatách ich obrysy bude vidno. Na internete som našla aj hladké a možno ich kúpiť už od 11 EUR napríklad na tejto stránke.

3. zápaly

Nedávno sa mi dve kamarátky postažovali, že trpia častými zápalmi močových ciest. A kritické obdobie je práve leto, takže ak majú ísť na dovolenku, sú v strese, že sa im takáto nepriíjemnosť opäť zopakuje. Hygiena je u nich, samozrejme, na prvom mieste, a dávajú si pozor aj na to, aby neboli dlho v mokrých plavkách. Preto je vhodné sa hneď po kúpaní prezliecť.

Ak už cítite, že prichádzajú pocity ako štípanie pri močení a pod. rýchlo nasaďte urologicky čaj a zvýšte príjem tekutín. Čítala som aj o tom, že takéto problémy nemusia vznikať z nedostatočnej hygieny, ale práve naopak, keď sú intímne partie vystavené inému ph - napríklad pri častom umývaní sa mydlom.

A treba dať pozor aj na to, kde sa kúpete. Niektoré prírodné kúpaliská obsahujú sinice. V bazénoch by mala byť voda pravidelne kontrolovaná a chlórovaná, ale možno treba dať väčší pozor napríklad pri používaní verejných toaliet. Dokonca, v lekárni je možné kúpiť tampóny, ktoré nemusíte používať iba pri menštruácii, ale práve na to, aby ste zabránili prieniku vody.

4. suché päty

Niekto má tento problém celoročne a niekomu sa to zhorší práve v lete. Vadí nám to hlavne preto, lebo pri nosení sandálok je príjemné mať pekné a hladné nohy

Na nohy sa mi osvedčil už pomerne známy elektrický pilník na päty Scholl Velvet Smooth. Mám ho už skoro dva roky a zatiaľ som nepotrebovala meniť hlavicu ani batérie. Bežne dostupné ručné pilníky alebo pemza mi nikdy nezabrali.

A k tomu treba pokožku chodidiel poriadne a pravidelne mastiť. Najlepšie na noc a dať si na to ešte ponožku, ak vám nie je príliš teplo. V drogerii dm je veľa prípravkov na chodidlá, dobré sú aj vyslovene pílingové krémy, ktoré obsahujú čiastočky.

sholl velvet smooth

5. ťažké a mastné vlasy

Najmä v horúcom počasí nám dlhé vlasy robia šarapatu - ak si ich necháme rozpustené, lepia sa nám na chrbát a potíme sa ešte viac. A také vlasy rozhodne nepôsobia pôvabne.

Buď sa teda rozhodneme, že si účes na leto skrátime, alebo zmeníme spôsob nosenia a vlasy jednoducho vypneme. Ja som si vybrala prvý spôsob a nosím polodlhý účes, pretože s copom nevyzerám práve najlepšie:) Doma si však vlasy vypnem, pretože sú ešte natoľko dlhé, že sa to dá, a keď riešim upratovanie a podobné záležitosti, nepotebujem byť za každú cenu nastajlovaná.

Ďalším problémom je časté mastenie - možno práve preto, že sa viac potíme, aj vlasy dostávajú zabrať a skôr sa na nich nalepia nečistoty a pot. Aj keď som nechcela prejsť na každodenné umývanie vlasov (napriek slovám odborníkov, že sa vlasy nebudú tak často mastiť, sa mi vlasy mastia častejšie, čím viac si ich umývam), rozhodla som sa zvýšiť frekvenciu umývania. Z pôvodného systému umývania každý tretí deň som spravila častejší rituál a umývam si ich každý druhý deň. Keď už fakt nevydržím, a vidím, že sú vlasy hrozné už na druhý deň po umytí, použijem suchý šampón.

Pri mori zase môžete mať opačný problém - a to suché vlasy. Pomôže vám vyhýbať sa slnku, napríklad si dať na hlavu slamenný klobúk, alebo sa vyhýbať prílišnému namáčaniu vlasov v slanej vode. Ak si ich ich zamočíte, opláchnite si ich sladkou voudou. Ak si nájdete čas, skúste si aplikovať zábal alebo použite šampón a hydratačný olej Kérastase, ktorý zabraňuje krepovateniu vlasov.

kerastase olej sampon

6. problematická depilácia

Niekedy po holení strojčekom ostanú červené bodky, alebo sa pokožka okolo vyrastajúcich chĺpkoch začne zapaľovať. V lete je to najviac obmedzujúce, lebo ideme do plaviek a všetko na našich nohách je vidno.

Dnes je na trhu super prístroj na bezbolestné depilovanie, Phillips Lumea s IPL svetlom, ktoré zničí každý chĺpok farebne odličný od vašej pokožky. Ja ho zatiaľ nevlastním, ale počula som samé chvály, dokonca aj na depiláciu chĺpkov na tvári. Ja používam klasický epilátor Philips SatinPerfect, ktorý má špeciálny strojček aj na bolestivejšie partie - čiže s klasickým sa dajú depilovať nohy od kolien dole a s tým zúženým aj oblasť bikín.

depilator philips satinperfect

Ďalšou možnosťou je trvalá depilácia laserom. Na to treba však dávať pozor najmä na tvári, pretože ak máte nejaký hrubší chĺpok, ktorý ste už predtým trhali, môže prísť k popáleniu a na tom mieste vám ostane tmavá jamka. Taktiež nerobiť takýto zákrok tesne pred letom, lebo budete mať dané miesto opäť príliš pigmentované, alebo si to treba natreť krémom s vysokým ochranným faktorom.

Ak depilujeme obyčajným dámskym holiacim strojčekom, môže byť naša pokožka vysušená. Ja na suché nohy používam telový olej Balea Beauty-Öl z dm drogérie. Alebo si na nohy natriem opaľovací olej s nižším ochranným faktorom, pôsobia potom oveľa krajšie.

7. roztečený make-up

Veľa žien uvádza tento problém ako jeden z hlavných vecí, ktoré v lete riešia. Priznám sa, že mne osobne sa ešte nestalo, že by som mala poškodený make-up, jedine snáď vtedy, keď som mala spravené obyčajné linky a išla som sa kúpať. Ale aj tak to nikdy neskončilo dramaticky, že by som vyzerala ako klaun. Ak viete, že sa idete kúpať, buď si naneste vodeodolnú maskaru a linky, alebo si nasaďte plavecké okuliare (ale aj tam sa niekedy dostane voda). Prípadne majte pri sebe zrkadlo a skontrolujte priebežne situáciu, alebo noste odličovacie tampóny, aby ste vedeli prípadnú nehodu rýchlo napraviť.

S rúžom som problém nikdy nemala, dokonca aj potápačský kurz som si robila narúžovaná (potom sa kamošky mi smiali, že ešte na fotkách z kurzu a v neopréne mám rúž:) a to nepoužívam žiaden nestierateľný, ale obyčajný. 

Čo sa týka make-upu, ak nemáte extrémne hrubú vrstvu, nemáte sa čoho báť. Pri potení sa stačí trošku utrieť vreckovkou, alebo noste na prepudrovanie transparentný púder.

 

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.