fotosaska.jpg

Pár slov o mne...

        Riešiť otázku svojho výzoru práve so mnou je veľký krok dôvery, ktorú si veľmi vážim. Preto som sa rozhodla napísať o sebe pár riadkov, aby ste ma pred naším prvým stretnutím trochu spoznali.

      Pôvodne som sa venovala úplne inej profesii - vyštudovala som Stavebnú fakultu. Ale ako nad tým premýšľam, tak architektúra a styling majú predsa len niečo spoločné - aj v geometrii a matematike platia určité pravidlá a proporcie:)

      Ako som nastúpila s prvým dieťaťom na materskú, začala som sa venovať veciam, ktoré ma zaujímali viac - najprv som vyrábala bižutériu, ktorú som predávala na hand-made portáli, potom som si založila e-shop sperkyalexandra.sk, a nakoniec ma zlákal svet stylingu a obsolvovala som kurz na londýnskej módnej škole 3 Colours Rule, kde som dostala diplom zo stylingu - Professional fashion stylist.

      Dlhšie som sa odhodlávala na využitie mojich znalostí aj profesionálne. Rozmýšľala som nad tým, či som vôbec oprávnená radiť iným. Zameriavala som sa na písanie článkov do svojho módneho blogu a popritom som kamarátkam zvykla poradiť, v čom vyzerajú dobre, alebo kde si môžu kúpiť pekné veci. Vtedy vo mne klíčila myšlienka, že niečo podobné môžem ponúknuť aj iným. Ja sama som dlhé roky hľadala svoj štýl, trápila sa kvôli postave typu hruška, a snažila sa zakryť širšie boky - vtedy by som určite ocenila, keby mi niekto poradill... Preto sa viem vžiť do žien, ktoré tiež nevedia presne určiť, v čom budú vyzerať dobre a prišlo by im vhod, keby ich niekto nasmeroval.

       Medzitým som si spravila akreditovaný kurz vizážistiky, aby som si rozšírila vedomosti aj čo sa týka sveta make-upu:) Získala som osvedčenie ako vizážistka. A keďže ma fascinovali aj farby a ich pôsobenie na celkový vzhľad tváre a typu, rozhodla som sa doplniť si vzdelanie ešte o kurz koloristiky, a tak som sa opäť vďaka londýnskej škole stylingu dostala k diplomu Colour stylist.

      Dnes, keď vidím okolo seba dámy, ktoré majú pekné črty, alebo iné prednosti, a nevyužívajú potenciál, o ktorom možno ani nevedia, je mi to ľúto. Taktiež, viaceré z nás majú o sebe negatívnu predstavu alebo im na svojom výzore niečo prekáža. Veľakrát je to však iba zveličený drobný nedostatok, ktorý si ostatní možno ani nevšimnú, najmä pri sprívnom výbere oblečenia alebo líčenia.  Myslím si, že žena, ktorá sa vie pekne upraviť, môže potom pôsobiť úplne inak a zlepší jej to kvalitu života. A v čom sú výhody?

- mať sa radšej - je veľmi dôležité, ako samy seba vnimame - ak sa cítime byť pekné a príťažlivé, ak si budeme na sebe všímať to pozitívne, automaticky sa budeme mať radšej, a potom aj naše sebavedomie porastie. A čím viac komplimentov dostaneme, tým istejšie sa budeme cítiť aj vo svojom vystupovaní pred inými, v práci či v bežnom živote...

- podčiarknutie ženskosti - na žene je krásne to, že je iná ako muž, a tým je pre neho aj príťažlivejšia. Predstavte si, ako ste sa cítili na stužkovej, promócii alebo v svadobný deň. Určite ste si dali záležať na tom, aby ste vyzerali krásne - obliekli ste si nové šaty a pravdepodobne ste využili služby vizážistu - a aj vďaka tomu ste sa cítila byť ako kráľovná. Prečo si nedopriať kúsok luxusu aj vo všedný deň?

- zvýšenie atraktivity u opačného pohlavia - každý muž sa rád otočí za peknou ženou, a môžete mať výbornú povahu a výnimočnú inteligenciu, ale keď budete sedieť v kúte ako sivá myška, ani si vás nevšimne a nebude môcť zistiť, aká ste skvelá. A v prípade, že už máte manžela, ten určite ocení, keď vám bude na svojom vzhľade záležať, lebo tým dávate najavo, že sa mu chcete páčiť.

- lepšie pracovné miesto - výskumy preukázali, že atraktívnejší ľudia ľahšie dostanú prácu a pri pohovore je najdôžitejší prvý dojem - ešte predtým, ako vôbec prehovoríte, môžete mať vyhraté.

- dobrý príklad pre deti - ktoré dieťa by nechcelo mať peknú maminku, ktorej na sebe záleží? Dievčatko od vás odpozerá vaše beauty triky a chlapci sa naučia, ako vnímať krásu. Je to krásny pocit, keď mi syn povie, že vyzerám ako princezná:)

     Na záver - chcem si byť istá, že nebudete odchádzať z môjho seminára alebo stretnutia so mnou sklamaná. Preto ponúkam garanciu vrátenia peňazí, keď budete mať pocit, že sa vám vaša investícia nevyplatila, môžete ma do 7 dní požiadať o vrátenie plnej sumy.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.