Styling a vizáž prax, prednášky na eventoch

prezentujsa4.jpg

    Začni s prezentáciou na úrovni IV.

    V jeden horúci júnový večer sa konalo štvrté fotenie pre všetky akčné ženy, ktoré potrebujú mať profesionálne fotografie či už kvôli vlastnému podnikaniu alebo na svoj web či profil na LinkedIn.

    Tentokrát sa podujatie konalo vo Výdajni radosti ZOOT na Štúrovej ulici v centre Bratislavy. Dopredu som podľa nahlásených veľkostí objednala asi 40 šiat pre prítomné dámy a aj keď si niektoré priniesli vlastné oblečenie, aj tie moje neostali visieť na vešiaku zbytočne a využili sa pri fotení napriek tomu, že sa vyberali "naslepo".

    Podujatie organizované akčnými ženami dopadlo tam veľmi dobre a opäť vznikli krásne portrétové fotografie za príjemnej a pohodovej atmosféry počas fotenia.

styling_workshop.jpg

      Styling workshop

    Pred usporiadaním vlastného workshopu som mala vždy rešpekt. Ale jedného dňa som si povedala, že to skúsim. Do karát mi hralo aj to, že som mala vybavený priestor - za čo môžem poďakovať forme ZOOT. Workshop sa totiž konal vo Výdajni radosti na Štúrovej ulici.

     Počet dám som obmedzila na 10, aby som sa im mohla venovať aj zvlášť. A ako bonus prišli aj dievčatá z Avonu, aby nalíčili moje hostky.

vizaz3.jpg

    Styling a vizáž pre Jobclinic.sk

     V jednu aprílovú sobotu ma recruiterka Zuzka Kuchárová z joblinic.sk poprosila, aby som ju nalíčila na fotenie pre svoj web, kde potrebovala mať profesionálne fotografie.

     Najprv sme však boli vyberať šaty, čo bolo trošku adrenalínové, lebo Zuzka nerada nakupuje:) Nakoniec som ju zlomila dokonca aj na červené šaty zo Chantal, ktoré si kúpila aj v khaki zelenej farbe, ktorá jej, ako tlmenému jesennému typu veľmi pristala. Z červenej mala najprv obavu, ale myslím si, že keď je dáma narúžovaná a namaľovaná, tak znesie aj výraznejšie červené šaty, hoci jej typ je skôr tlmenejší.

prezentujsa3.jpg

    Začni s prezentáciou na úrovni III.

    Prvé dva eventy akčných žien sa pomerne rýchlo vypredali, a tak sa konala ďalšía akcia, kde si 10 dám, ktoré potrebujú 

    Tento event prebiehal v butiku Fashion Guide, ktorej vlastníčkou je šarmantná Podnikateľka roka 2017 Oľga Buššo. Šťastnú ruku sme mali aj pri výbere fotografky - fotografovania sa zhostila Gabriela Teplická, ktorá je známa svojím pohodovým prístupom a jej fotografie vyžarujú prirodzený look.

    Opäť som sa zhostila výberu šiat pre prítomné dámy a výsledok dopadol veľmi dobre.

styling_prezentacia.jpg

    Styling workshop v Žiline

     V apríli som bola pozvaná do Žiliny na styling prezentáciu pre dámy z Poradca Podnikateľa. Pripravila som si pre ne workshop zameraný na typ postavy, farebnú typológiu a osobný štýl.

     Bola to veľmi príjemná skúsenosť, lebo dámam sa nechcelo ani po 2 hodinách odísť. Mali sme aj praktickú časť - kde som dámam skúšala prikladať farebné šatky na zistenie farebného typu. Samozrejme, nedalo sa to určiť na 100%, pretože k takémuto rozdeleniu a zadefinovaniu treba oveľa viac času, ale aj dobré svetlo a dáma by mala byť odlíčená.

farebny_typ.jpg

    Začni s prezentáciou na úrovni II.

     Keďže prvý takýto event akčných žien, ktorý sa konal pred cca 3 mesiacmi, sa celkom rýchlo vypredal a boli na neho pozitívne ohlasy, rozhodli sa akčné ženy zorganizovať ďalšie, v poradí druhé, fotenie.

      A pozvali aj mňa:) Fotenie bolo pre  dámy, ktoré potrebovali profesionálne spravené fotografie, a ja som mala za úlohu robiť stylingové poradenstvo a nasmerovať ich, aké šaty im budú lichotiť z hľadiska farebnej typológie a typu postavy.

30595136_926323954194972_1258731837874765824_n.jpg

Styling pre Prezentujte sa na úrovni

     Mala som za úlohu vybrať oblečenie z firmy ZOOT pre dámy na akciu Začni s prezentáciou na úrovni, ale bolo na to málo času, pretože maily prihlásených dám som dostala iba 4 dni pred začiatkom akcie a bolo treba veci objednať minimálne dva dni dopredu, aby ich stihli pripraviť na predajni. Dámy mi poskytli svoje veľkosti, farbu vlasov (ak vedeli, tak aj farebný typ), preferencie, a podľa nich som vyberala, čo by sa mohlo hodiť. Na samotnej akcii som potom zistila, že by sa zišlo mať v zálohe viac šiat, lebo nikdy nejde iba o to, akú veľkosť či farebnosť žena má, ale aj o to, ako sa bude v daných šatách cítiť, aký je jej štýl.

fotenie_lubive.jpg

Fotenie pre web Ľúbivé oblečenie

     V marci ma oslovila šikovná a podnikavá mamina Dáša Maderová, ktorá navrhuje a šije oblečenie pre kojacie mamičky. Potrebovala profesionálne fotografie svojich výrobkov, a tak oslovila svoju známu, fotografku, a mňa, keďže potrebovala vizážistku.

    Bola to veľmi príjemná skúsenosť, lebo v ateliéri pobehovali malé detičky, čo spríjemňovalo atmosféru a cítila som sa uvoľnene, lebo prostredie nebolo strnulé a zároveň som bola na taký frmol zvyknutá, keďže sama mám malé deti:). Čo bolo pre mňa nové, tak to, že som sa mala postarať aj o vlasy, pred čím som mala rešpekt, pretože nie som certifikovaná kaderníčka. No ale Daška ma prehovorila, že nakulmovať stačí, a všetky maminy/modelky boli s výsledkom spokojné.

koláž_akcnezeny.jpg

Fotenie pre Akčné ženy

      Viaceré z nás túžia aspoň raz zažiť premenu - nechať sa krásne nalíčiť, spraviť chic účes, vybrať si pekné šaty a nafotiť sa u profesionálneho fotografa. A obzvlášť tie, ktoré potrebujú svojimi fotografiami prezentovať alebo propagovať svoj biznis.

    A tak sa vďaka akčným ženám uskutočnil v januári event, kde malo možnosť 8 šikovných dám zažiariť. A ja som mohla byť pri tom ako stylistka, ktorá prítomným dámam radila, v ktorých outfitoch z dielne Fashion Guide budú vyzerať najlepšie - podľa ich postavy a farebného typu.

akcnezeny.jpg

Prednáška na akcii Šťastné a veselé ženy

    December sa niesol v predvianočnom duchu a dámy z akcnezeny.sk usporiadali predvianočné inšpiratívne stretnutie, kde som mala možnosť vystúpiť aj ja - s prezentáciou ohľadom stylingu. Akcia prebiehala v priestoroch Lab.cafe a zúčastnilo sa okolo 30 žien.

     Bola to úžasná príležitosť, ale keďže nie som zvyknutá na verejné vystúpenia, mala som obrovskú trému. Našťastie, tá po pár minútach opadla a celý večer sa niesol v príjemnom duchu.

nuskin1.jpg

Prednáška pre Antiaging centrum

     V piatok som bola pozvaná na akciu spojenú s prezentáciou galvanicu a výrobkov značky Nu skin. Zároveň som bola požiadaná o krátku prezentáciu o stylingu. Bolo mi potešením prednášať v príjemných priestoroch anti-aging centra v skupinke sympatických dám. Potom som sa stala pozorovateľom zaujímavých pokusov s touto kozmetikou...

fotosaska 3.jpg

Fotenie žien z Antiaging centra

     Začiatkom januára som sa zúčastnila fotenia pre dámy z antiaging centra a bola to výborná akcia. Fotografoval nás šikovný Karol Václavík, a ja som mala na starosti vizáž a kompletný make-up prítomných dám. Bola to fuška, lebo to bola prvá akcia, kde som robila líčenie niekoľkým dámam naraz a boli sme časovo obmedzení, čo ma dostávalo trošku do stresu, pretože nechcem skončiť, keď moja robota ešte nie je úplne dokončená.

    Vzala som so sebou aj náhrdelníky z e-shopu Šperky Alexandra, ktoré spravia na fotke potrebný kontrast alebo dodajú šmrncovný efekt. Niektorým sa tak zapáčili, že si ich rovno aj zakúpili.

REFERENCIE

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Bola som veľmi spokojná s nakupovaním so Saškou, poradí, ušetrí čas a hlavne som si vďaka nej skúsila aj veci, ktoré by som si sama nikdy nevybrala, odporúčam!

Katarína Koníčková podnikateľka

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

Nielen mladý človek sa môže zaujímať o módu, myslím si, že aj dámy po 60-tke môžu vyzerať dobre. Pri mojom povolaní je dôležité ako vyzerám a ako pôsobím na ľudí. Preto som rada, že sa mám s kým poradiť pri výbere a nákupe oblečenia, a je na nezaplatenie, keď mi niekto nestranne poradí. Navyše, aj správny make-up dokáže vyzdvihnúť to, čo je na žene pôvabné, a tak oceňujem, že aj výber a aplikáciu kozmetiky môžem odkonzultovať so Sašou.

Zlatica Mikulayová realitná maklérka

So Sašou sme podobné farebné typy a rovnaké farby nám aj pasujú, takže pri spoločnom nakupovaní siahame po rovnakých farbách. Čo sa týka strihov, je to iné, niekedy si nie som istá výberom, a preto oceňujem jej ochotu, že mi kedykoľvek poradí. Veľmi sa mi páči sa mi jej proaktívny prístup - keď vidí nejaké šaty, ktoré by mi pasovali, pošle mi link. A rozhodne nevyzerá na to, že má 4 deti, takže dozvedieť sa od nej niečo o kráse a stylingu bude určite užitočné:)

Danica M. právnička

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.