Komu pasujú bodycon šaty?

bodycon6.jpg

     Monika Hilmerová mala na sebe počas účinkovania v Búrlivom víne nádherné pásikavé modro-červené bodycon šaty. A musím povedať, vyzerala v nich skvelo. Mne sa tento kúsok oblečenia vždy veľmi páčil, ale sebakriticky musím skonštatovať, že mne by pravdepodobne nepasoval... Aký typ postavy si ho teda môže dovoliť?

     Ideálne je mať pre tento strih postavu typu presýpacích hodín, kde je obvod hrudníka približne rovnaký ako obvod bokov. Keďže ide o naozaj obtiahnutý strih šiat ktorý nič neskryje, je treba byť opratrný pri kyprejších tvaroch. I keď, myslím si, že aj dámy s niekoľkými kilami navyše si ich môžu dovoliť – ak zvolia správny vzor, ktorý ich opticky zoštíhli. Výborná je kombinácia zvislých čiernych línií, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke po bokoch postavy, a inej farby v strede.

      Ženy s postavou typu hruška (ako ja), žiaľ, v týchto šatoch nevyzerajú najpôvabnejšie. Pri mojej tvrdohlavosti som si však zopár takých vyskúšala a v určitých strihoch to nebola až taká katastrofa😊 Viem si predstaviť, že keď niekto nemá extrémne boky ako Kim Kardashian, mohla by si aj dáma s postavou so širšími bokmi dovoliť bodycon šaty. A to v tom prípade, keď vrchná časť nejakým vhodným spôsobom vybalancuje tú širšiu spodnú časť – napríklad výstrihom s odhalenými ramenami alebo tzv. srdiečkovým výstrihom, či keď odpúta pozornosť zaujímavými rukávami. A riešením by mohlo byť aj sako😊

     Aj ženy s postavou obrátený trojuholník ako Demi Moore by sa nemuseli vzdávať nosenia bodycon šiat, ak zvolia vhodný tvar. Im by som odporučila tmavú hornú polovicu najlepšie s viazaním okolo krku a farebnú aplikáciu na sukni, aby pridali objem bokom a vyvážili tak širšie ramená.

     A čo s obdĺžnikom? Takú postavu má napríklad krásna čierna labuť Natalie Portman. Viem si na nej predstaviť šaty so zvýrazneným pásom tmavšej farby. Ideálne je, keby mali nejaký prvok v oblasti dekoltu ci ramien, zaujímavé riasenie alebo nazberané rukávy, a zároveň to isté na sukni v oblasti bokov – volán, aby vytvorili krivky aj v oblasti hrudníka aj na bokoch.

Zdroje fotografií:

https://www.pinkqueen.com
https://www.aliexpress.com
http://www.ebay.com
http://www.pluska.sk/fotogaleria-glanc
www.polyvore.com
https://www.shopstyle.co.uk
http://www.little-mistress.com

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.