leto.jpg

Keď som nedávno stretla kamarátku, povedala mi: "Napíš niečo o skutočných problémoch žien." A rovno mi dala tip na jeden bod spomenutých nižšie.

S letom máme väčšinou spojené príjemné asociácie - slnko, teplé počasie, more, dovolenka, oddych, relax... Ale nie vždy to musí byť takto. Nás ženy vedia potrápiť veci, ktorými sa naše drsnejšie polovičky ani nezaoberajú. Aké sú tie najčastejšie veci, ktoré ženy v lete riešia?

trendy.jpg

        Rok 2018 je už v rozbehu, a tak by bolo zaujímavé zistiť, čo si pre nás módny tvorcovia pripravili na tento rok. Väčšina dizajnérov určuje trendy v predstihu, a tak už v roku 2017 bolo možné postrehnúť, akým smerom sa bude uberať móda.

       Niektoré trendy sú bláznivé, iné si môže dovoliť na denné nosenie aj bežná žena. Vybrali sme pre vás 12 najaktuálnejších.

vianocnebaby.jpg

    Najmä teraz, cez sviatky, som si lámala hlavu nad tým, ako pekne obliecť svoje deti na návštevu alebo za štedrovečerný stôl. Samozrejme, na bežné dni tieto veci neriešim, stačia im rifle a tričko s dlhým rukávom, mikina, a v zime bunda.

   Biele košele mám, ale hľadala som nejaké pekné svetríky. Skúšala som napr. Brendon, kam obyčajne chodím nakupovať detské veci, ale tam mali skôr hrubšie pletené svetre a vesty (ale aj tie mám v zásobe:).

choker2d.jpg

    Pamätáte si na Beverly Hills 90210 a ikonické outfity hlavných predstaviteľov? Vtedy boli populárne výrazné tmavé rúže, mrkvové nohavice či nohavice s vysokým sedom a oversize saká. A nezabudnuteľné obojky, teda chokre.

     Móda sa však periodicky vracia a tak už asi vyše roka slávia svoj comeback práve tieto náhrdelníky. Komu pristanú a aké štýly obojkov môžete nájsť?

bagpin1d.jpg

     Viete, aké sú najnovšie trendy v kabelkách? Minule, keď som hľadala vhodnú kabelku k outfitu, som nad tým rozmýšľala - či už nie sú out kabelky s retro motívom.     

      Momentálne je ťažké vybrať si z ponuky stoviek typov a farieb kabeliek, preto som sa pokúsila nájsť niečo na zahraničných weboch a zorientovať sa. Dobrá správa je, že s potlačou eiffelovky nešliapnete vedľa, a okrem retra za zmienku stoja najmä nižšie uvedené tri druhy...

shoppin.jpg

      Poznáte to – vonku je otrasné počasie, sedíte doma a máte chuť si zashoppovať, ale nechce sa Vám von v tom nečase. Alebo máte nádchu a chcete si len tak zlepšiť náladu. Alebo sa blíži nejaká akcia, na ktorú nutne potrebujete nové šaty a v obchodoch ste nič nenašli. Určite z vám vtedy napadne, či si neobjednať oblečenie z e-shopu, ale možno vás odrádza faktor neistoty – neviete, či vám oblečenie sadne alebo či dostanete presne to, čo ste si objednali. Keďže som už cez internet vyskúšala mnoho nákupov, skúsim Vám v tomto poradiť.

bomber3.jpg

     V móde ožil kúsok známy skôr z 90-tych rokov minulého storočia. Kedy však začal tento typ bundy existovať?

    Kto by povedal, že história bombery sa začala odvíjať už počas 1. svetovej vojny? Bola vyvinutá kvôli zabezpečeniu komfortu pre pilotov. Tí totiž mali otvorené kokpity, a tak museli mať špeciálny odev dostatočne odolný proti pôsobeniu chladu. Tak sa vyvinula klasická kožená letecká bunda.

greenery.jpg

        Na začiatku musím priznať, že zelenú farbu jednoducho nemusím😊 Vo svojom šatníku mám iba dva kúsky v tejto farbe – úzke maskáčové nohavice  a limetkový svetrík. Nosiť zelenú farbu o trochu viac mi napadlo iba počas sledovania Odviate vetrom, kde mala hlavná hrdinka Scarlett O´Hara túto farbu obzvlášť v obľube. I keď u nej to bolo spôsobené aj tým, že mala výrazne zelené oči, čo teda u mňa neplatí:)

podp.jpg

       Úvodom treba asi spomenúť správne použitie výrazu, pretože sa často používa slovo „opätok“, ktorý znamená časť vloženú medzi zadný diel a podšívku. Má za úlohu udržať pätovú časť nohy v správnom postavení, a tým napomáhať k udržaniu správneho tvaru klenby. A podpätok je časť topánky umiestnená pod pätou, ktorá zvyšuje a podopiera pätovú časť nohy.

SLEDUJTE MA


             


NOVINKY MAILOM

E-BOOK


12 trikov ako vyzerať štíhlejšie

PRÍKLAD E-OUTFITU:


E-outfit je vizualizovaný návrh oblečenia vytvorený na mieru pre vás (podľa vašej postavy a farebného typu) v grafickom programe. Skladá sa z vecí zo slovenských e-shopov, kde si ich môžete aj zakúpiť. So žiadnymi nemám dohodu, takže som pri výbere oblečenia objektívna:)

REFERENCIE


Na stretnutie so Saškou som sa veľmi tešila a z osobného stylingu som odchádzala nadšená. Hoci som Sašku dovtedy osobne nepoznala, stretnutie s ňou bolo ako stretnutie s kamarátkou, s ktorou sa spolu rozprávame o móde a o štýle. Dozvedela som sa množstvo nových informácii, hlavne som vďačná za to, že viem, aké farby mi pristanú a aké strihy voliť, aby som vyzdvihla to, čo vyzdvihnúť treba. Ako veľký bonus vnímam i to, že Saška zašle zhrnutie celého stretnutia e-mailom, a tak sa nemôže stať, že by som na niečo dôležité zabudla. Veľmi sa mi páči i to, že som dostala e-outfit spolu s linkami slovenských eshopov, kde dané kúsky zoženiem. Ak budem potrebovať niečo dokúpiť, určite si z e-outfitu vyberiem. Ďakujem za tento veľmi príjemný ženský deň

Miroslava Kilianová

Ja nie som veľmi nákupný typ... ale Saška ma zachránila, pomohla mi vybrať šaty na fotenie, ktoré mi aj napriek mojej postave perfektne sadli, a bola som so sebou veľmi spokojná. Saška je veľmi milá a ochotná a profesionálne poradí a vyberie vám presne na mieru to, čo sa vám hodí... určite odporúčam - aj ja ju ešte využijem:)

Zuzka Kuchárová recruiterka

So Saškou bolo výborne, bola to taká babská dvojhodinka. Je veľmi milá, má krásny ateliér. Určila mi farebný typ, farby a odtiene, ktoré sa mi hodia, prešla so mnou štýly, typ postavy a strihy. Vypočuje a potom profesionálne poradí.

Bianka Kováčová biochemička

Mala som tú česť stretnúť pani Sašku. Bola veľmi milá a príjemná, vie veľmi dobre poradiť. Nakoľko aj ja mám praktické skúsenosti s outfitmi, naše stretnutie bolo veľmi zaujímavé a obohacujúce. Je veľký odborník v oblasti poradenstva strihov a farieb a vyskladania šatníka. Vrelo odporúčam. Ešte raz ďakujem!

Dena Danihelová shop assistent

Chcem Vám poďakovať za Váš čas a určenie farebného typu, typu postavy a tváre a toho, čo mi najlepšie pristane. Tie odtiene farieb, ktoré mi vyšli sú nádherné. Mám iba pár kúskov oblečenia v takých farbách, ale sú to práve tie, v ktorých sa cítim žensky a krásne. Predtým som si ani neuvedomovala, že to je práve tou farbou oblečenia. Páčia sa mi aj outfity, ktoré Ste mi navrhli. Prajem všetko dobré a veľa ďalších spokojných klientiek. 

Lucia P.

Farebná typológia. Z počutia známy pojem, ale až keď som videla Saškin príspevok som si povedala, že chcem vedieť o tom viac. Saška mi vo svojom ateliéri ukázala, ktoré farby vyzdvihujú a ktoré potláčajú moju tvár. Zistila som, že človek aj intuitívne siaha po tom, čo sa mu hodí. Ale bez Sašky by som nezistila, že je ešte aj niekoľko ďalších odtieňov, ktoré môžem doplniť do šatníka. A už som si aj zopár kúskov utekala dokúpiť!

Čas strávený v Saškinom ateliéri farieb sa vyplatil. Diskutovali sme, hľadali, porovnávali, primeriavali. Taký čas pre ženy. Odchádzala som spokojná a pripravená byť ešte krajšou. Ďakujem Saši.

Martina K. Bratislava

Byť atraktívnou neznamená len mať ideálne miery, či tváričku ako bábika. Atraktivita je fenomén, ktorý sa dá pomocou vhodného stylingu vyskladať natoľko sofistikovane a prirodzene, že s údivom zistíme, aká je každá z nás krásna. Poznať pravidlá stylingu vám umožní vždy elegantná mláda dáma a šikovná stylistka Alexandra. Pomôže vám zregenerovať sebavedomie a odhalí vašu jedinečnosť.

Lenka Radačovská psychologička

KONTAKT


Alexandra Vrábelová
osobný styling
0949 828 609
alexandra@stylist.sk

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.